3 POMAZÁNKY NEJEN NA SILVESTROVSKOU PÁRTY

by - neděle, ledna 01, 2017

food and picnic image

Za dva dny je tady Silvestr a to znamená, že (kromě petard a alkoholu) většina lidí chystá něco dobrého na zub. Vesměs to jsou chlebíčky, různé jednohubky. Ale kdo z vás vymýšlí každý rok nový dip či pomazánku, aby ozvláštnil své dílo? Skoro nikdo. Proto jsem se rozhodla, že vám dám tři tipy na rychlé, jednoduché a chutné pomazánky, či dipy, jak chcete.

Jako první tady mám česnekovou pomazánku, kterou děláme už dlouhá léta. Potřebujeme jen česnek překvapivěsýr Eidam, Tatarku a trošku červené papriky. Začneme tím, že si nastrouháme sýr na struhadle. Důležité je, aby byl nastrouhaný na jemno. Do sýru poté přidáme prolisovaný česnek (je na vás, kolik dáte stroužku, je to podle chuti), lžíci (popř. dvě) Tatarky a vše zamícháme. Na konec přidáme trošku papriky pro barvu. A vše je hotovo!

Jako druhou tady mám nivovou. Poslední dobou ji děláme pořád. Potřebujeme opět jen čtyři ingredience - Nivu, česnek, tavený sýr a Majonézu. Nejdříve si nastrouháme Nivu na struhadle a teď pozor, nahrubo! K nastrouhanému sýru přidáme tavený sýr (doporučuji tavený sýr Cheesimo o gramáži 100g) a rozmačkáme vidličkou. Až je hmota lépe zpracovatelná, opět lžíci (či dvě) Majonézy a k tomu všemu česnek (opět, podle chuti). A máme to!

Poslední variantou je vajíčková pomazánka. Opět jen čtyři ingredience - vajíčka natvrdo, sýr Eidam, tavený sýr a Tatarku(Tím, že si nejprve oloupeme vajíčka snad začínat nemusím, ne? 😃) Začneme nastrouháním Eidamu na jemno, který vidličkou zpracujeme společně s tvrdým sýrem. Poté přidáme Tatarku, zamícháme a jako poslední vajíčka, která nakrájíme (já to krájím přes takové to železné kolečko, určitě ho doma máte, používá se nejčastěji na nakrájení ingrediencí do bramborového salátu) a lehce zamícháme. Opět, pro barvu můžeme přidat špetku papriky.

Všechny pomazánky si samozřejmě můžete dosolit a dopepřit podle chuti a množství zvolte také, jaké chcete.

Můžete podávat jako pomazánku, či jako dip s tyčinkami. Možná bych ještě doporučila vzít i žvýkačky. 😃

Přeji dobrou chuť a užitého Silvestra!

S láskou,
Elis ♥

You May Also Like

0 komentářů