HARRY POTTER A PROKLETÉ DÍTĚ / HARRY POTTER AND THE CURSED CHILD

16. ledna 2017
Hned, když tato knížka vyšla, tak jsem věděla, že si ji chci přečíst, a pak jsem ji dostala od přítele k narozeninám.


Originální název: Harry Potter and the Cursed Child

Díl: "8."
Napsala: Joanne Kathleen Rowling, John Tiffany & Jack Thorne
Počet stran: 406 čistého čtiva
Počet kapitol: 2 části a v každé z nich dvě jednání
Rok vydání: 2016
Nakladatelství: Albatros
Cena: 300 - 500 Kč

Hlavní postavy: Harry Potter, Ginny Potter, Albus Severus Potter, Draco Malfoy, Scorpius Malfoy, Ron Weasley, Hermiona Granger-Weasley

Nový příběh odehravající se po 19 letech od posledního dobrodružství v knize Harry Potter a Relikvie smrti.

Harry Potter to nikdy neměl snadné a teď, jako přepracovaný zaměstnanec Ministerstva kouzel, manžel a otec tří školáků, to má ještě těžší. Potýká se s minulostí, která nechce zůstat tam, kam patří, a jeho nejmladší syn Albus se mezitím musí prát s tíhou rodinného dědictví, o které nikdy nestál. Minulost a současnost se čím dál hrozivěji prolínají a otec i syn zjišťují nepříjemnou pravdu: Temnota někdy vyvěrá z nečekaných míst.


Můj názor: Ihned jsem se pochopitelně začetla, četla jsem ji asi týden (kdyby bylo více času, během tří dnů ji mám přečtenou) a při poslední stránce jsem si možná i oddechla, že už končí. Ke konci jsem už totiž nechápala snad nic, co se vrácení časem týče. Vraceli se pořád zpět a úplně zbytečně, protože, i když chtěli, tak nemohli nic udělat. Čeká vás ale v knize i hodně zajímavosti a dozvíte se to, co byste nečekali. Knížku doporučuji přečíst, dozvíte se něco nového z bradavického světa a života hlavních postav. Věřím že si knihu přečtu v budoucnu ještě minimálně dvakrát, a pochopím ji zase z jiné stránky. Aktuálně mám ale smíšené pocity.

A co váš názor na tuto knihu?

S láskou,
Elis ♥

Žádné komentáře:

Okomentovat

@elisminarova