MOJE ZKUŠENOSTI S KONTAKTNÍMI ČOČKAMI

by - úterý, ledna 10, 2017

Už delší dobu nosím kontaktní čočky, a tak jsem se rozhodla, že by nebylo na škodu napsat o nich článek. Na YouTube jsem našla několik videí o kontaktních čočkách, ale vím, že převážné většině vadí nasazování čoček (alias hrabání do oka), takže by pro ně mohl být článek dobrou alternativou.


Proč jsem se rozhodla pro kontaktní čočky?

Pro KČ jsem se rozhodla po několika letech nošení brýlí. Dioptrie se mi začaly zvětšovat a moje brýle tak na očích vypadaly spíše jako lupy. Taky mi začalo vadit to, že když jsem si potřebovala učesat culík, umýt obličej, sportovat, cvičit v tělocviku, musela jsem si sundat brýle a rázem tak nic neviděla. "Slepota" se mi zastavila na dioptriích 2.50 na levém a 3.75 na pravém oku. Máma nejprve s čočkami nechtěla souhlasit, ale nakonec jsem jí řekla své problémy a povolila.

Pozor na to, z jaké strany je čočka otočená. Pokud je tak, jako na první fotce, může tě v oku škrábat, pálit, mlžit nebo ti také nemusí do oka přilnout. Když čočku otočíš do polohy tzv. misky, krásně ti přilne na rohokvu a máš po problému.

Konzultace s lékařem, optikem a výběr čoček

Nejprve jsem se poradila s oční lékařkou, jestli vůbec čočky nosit mohu. Neměla nic proti a doporučila mi optiku, kde se kontaktními čočkami zabývají. Optička byla moc milá a hlavně trpělivá, protože mi nasazování čoček trvalo vážně dlouho. Když jsem je tedy po několika minutách mordování nasadila, nastalo cca půl hodinové nošení, aby optička věděla, jestli mi čočky sednou. Nakonec sedly a já mohla odjet domů už s čočkami a brýlemi v kapse. Dodnes si pamatuji ten první pocit, když jsem si nasadila čočky: "Já vidím a nemám brýle!" Za měsíc mě pak čekala kontrola, jestli mi nedělají v oku neplechu a popřípadě, jestli neslepnu. Naštěstí se ani jedna věc neděla, a tak mi nic nebránilo v nošení.

Cena

Cena byla to první, co mě a samozřejmě rodiče zajímalo. Když jsem to ale propočítala, tak čočky se objednávají vesměs na půl roku. Na kontrolu k očnímu jsem také chodila co půl roku a většinou mi měnil skla, protože se mi opět zvětšily dioptrie, takže jsem doma oznámila, že pokud by mě vyšly čočky na půl roku se vším všudy na 600,- a výměna dioptrií stojí i 1000,- na půl roku, bylo vyhráno. Samozřejmě taky záleží na tom, jaké čočky si vyberete. Je několik druhů čoček. Já si vybrala měsíční. Už z praktičnosti. První čočky u optičky mě vyšly na 500,-, pro další nákup jsem se rozhodla tedy pro internet.

Než dáš čočky do pouzdra, čočku nejdříve opláchni v roztoku. Čočka se tak očistí od nečistot a při další nandávání bude krásně čistá. Hlavně pozor na kontakt čoček s vodou. Ačkoliv se to nezdá, voda čočky vysušuje, takže oplachování vždy jen v roztoku!

Výběr čoček na internetu

Samozřejmě nejhlavnější na výběru čoček je, aby vám seděly a cítili jste se s nimi pohodlně, aniž by vás v oku čočky nějak škrábaly, pálily a podobně. Já narazila na ověřenou stránku www.vasecocky.cz, kde jsem si řekla, že si objednám na zkoušku ty nejlevnější čočky, které tam mají. K nim jsem si samozřejmě pořídila i roztok.

Co mně vyhovuje

Nevím, jak je to dnes, ale v té době, co jsem si vybírala, tak nejlevnější byly kontaktní čočky značky SoftLens. Používám je dodnes a vyhovují mi i z finanční stránky. Nadále jsem si oblíbila hodně roztok Pure moist od Opti-FreeVyzkoušela jsem již několik druhů a tenhle je vážně nejlepší. Občas se mi totiž stalo, že mi jiný roztok čočky spíše vysušoval nebo mě čočky v oku pálily. Vše si dodnes objednávám na výše zmiňované stránce, kde je fajn, že za každou objednávku získáváte body a za ně si pak můžete vybrat další věci k objednávce zdarma. Já si třeba vybrala pouzdro na čočky s hrošíkama (viz. fota).

Ke každému roztoku dostaneš pouzdro na čočky. Pouzdra od roztoku od Opti-Free jsou vhodná na cestování, protože při zašroubování drží a roztok nikde neteče. Tohle je 300ml balení, ale je v prodeji i 150ml nebo třeba 1l.

A jaké máte zkušenosti s kontaktními čočkami vy?

You May Also Like

0 komentářů