NA CO SI DÁT V AUTOŠKOLE POZOR

26. března 2017
Přináším druhý díl o autoškole. V dnešním článku se zaměřím na to, na co si dát v autoškole a při jízdách pozor. Také bych ráda na konec článku přidala pár otázek, na které se vás budou v období autoškoly - a to hlavně zkoušek, lidé ptátOpět upozorňuji, že vše, co zde píši, jsou mé osobní zkušenosti a nemusí to tak všichni mít.


  🚘 SPOJKA 🚘

Bacha na ni, je to mrcha! Dlouho mi trvalo, než jsem se s ní naučila a našla vždy ten správný záběr. I tak mi auto při každé hodině autoškoly minimálně jednou zdechlo, ale učitel mě uklidňoval, že to při zkouškách až tak moc nevadí, a tak jsem se na to přestala více soustředit.

  🚘 ZRCÁTKA 🚘

Koukejte se do nich pořád. Když dáváte směrovku, když jedete dlouho po cestě, když se nudíte... Prostě pořád a vždy!

 🚘 PŘEDNOST ZPRAVA & DEJ PŘEDNOST V JÍZDĚ 🚘 

Všude a pořád se dívejte doprava. Když tam uvidíte trojúhelník, máte vyhráno. Pokud ne, přibrzděte, nebo si klidně i zastavte. Hlavně komisaři a učiteli ukažte, že víte, co se po vás chce.

 🚘 NA DALŠÍ KŘIŽOVATCE ZABOČ 🚘

Poslouchejte pořádně instruktora, co po vás při zkouškách chce. Když však zabočíte doprava, místo doleva a uděláte to správně, nic se neděje. U nás tuhle chybu tolerují jednou, dvakrát, pak už si říkají, že něco není v pořádku a raději zkoušku ukončí. Komisaři hodně rádi jezdí doleva, protože při najíždění musíte najet doprostřed silnice a pokud je silnice úzká, tak doprava.

 🚘 KŘIŽOVATKY 🚘

Pozor na přednosti! Křižovatky jsou jedny z nejtěžších, obzvlášť, pokud nejsou řízené světelným zařízením. Pokud je nechápete, je vhodné to zavčasu říct učiteli, ať vám to vysvětlí. Při zkoušce už totiž může být pozdě.

 

🚘 CHODCI 🚘

Chodec vlevo, chodec vpravo, chodec všude. Nesnáším chodce na přechodu a nesnášela jsem je pouštět. Při zkoušce stačí, když jednoho chodce nepustíte a můžete si odnést papír se slovem neprospěla. Až budete mít řidičák, klidně si ježděte jak chcete a na chodce kašlete, ale v autoškole musíte ukázat, že máte přehled o všem, co se na silnici děje - a nedílnou součástí jsou právě i chodci.

 🚘 COUVÁNÍ 🚘

Couvání je snad jediná věc v autoškole, která mi nevadila a jakž takž mi šla. Pomaličku si jízdu korigujte spojkou, nikoliv plynem. Ten přidejte jen v případě, že vám auto nechce jet, ale spojka na rovince bohatě stačí. Když ji pustíte, auto pojede, když na ni šlápnete, auto zastaví.

🚘 JEDNOSMĚRKA 🚘

Při odbočování vpravo se řaďte k pravému rohu, při odbočování vlevo k levému rohu, a když budete chtít zastavit, budete moci jak napravo, tak nalevo. Jo a taky sledujte značky, kam vás učitel, či komisař vede. Modrá značka s bílou šipkou je totiž kolikrát zlo a k vyhození ze zkoušky to bohatě stačí.

 

🚘 KONTROLA VOZIDLA 🚘

Před každou zkouškou musí každý udělat kontrolu vozidla před jízdou, říct povinnou výbavu, kde se co lije a vyjmenovat všechna světla. Teda alespoň takhle to je u nás v autoškole. Tohle všechno by vám měl říct učitel hodinu před tím, než půjdete ke zkoušce.

🚘🚘🚘

A na konec článku, tak trošku pro odlehčení a pro některé možná i pro znepříjemnění, jsem se rozhodla napsat deset nejčastějších otázek, na které se vás po dobu autoškoly budou všichni v okolí ptát, a které určitě časem vypustíte z úst také. Budu je psát v takovém pořadí, ve kterém se lidé vesměs ptají:

1. Jakým autem jezdíš?
2. Jak se tam řadí zpátečka? Musíš ji zamáčknout, zmáčknout páčku a zařadit 1 nebo 5?
3. Tak co, jak ti to jde?
4. Kolik hodit ti ještě zbývá do konce?
5. Těšíš se na zkoušky?
6. Kterého komisaře jsi měl/a?
7. Kdy máš další zkoušky?
8. Na pokolikáté jsi to dala?
9. Jaké chyby jsi při zkoušce udělala?
10. Ty jo, jak jsi to dokázal/a dát napoprvé? To jsi komisaře podplatil/a, ne?

A jaké máte zkušenosti vy?
Podělte se v komentářích, na co komisaři a učitelé lpěli u vás v autoškole, co vám dělalo největší problém a na co se vás okolí neustále ptalo...😊

2 komentáře:

 1. Já třeba u zkoušky kontrolu vozidla neměla. To je čistě na komisaři. Ale u mé autoškoly nikdy nebyla, není a ani ji neplánují :)
  Jinak hezký článek :)

  Gabux

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to u nás v kraji je ve všech autoškolách, co jsem slyšela. Není to nic hrozného, ale je. A děkuji :)

   Vymazat

@elisminarova