MOJE POPRVÉ ANEB NÁVŠTĚVA U KOSMETIČKY

8. května 2017
To, že každý rok v květnu chodím ke kosmetičce na čištění pleti, to je už jakousi rutinní záležitostí. Avšak v březnu jsem se rozhodla, že půjdu k jiné kosmetičce a to na vytrhání obočí a následně na namalování. Kdybych však věděla, co mě čeká a nemine, tak bych si to raději vše udělala sama, v klídku a pohodlí domova. Ale hezky popořadě...

Zdroj: unsplash.com

Mamka už x let, když jde na ples, chodí k nejmenované kosmetičce u nás ve městě. Vždycky jí to poměrně sluší, tak jsem si řekla, že ji zkusím taky. Pár dní před přítelovo plesem jsem k ní zašla s prosbou, jestli by mi nedotvarovala obočí, abych měla obě stejné (protože mi pravé nešlo nikdy udělat tak, jako to levé). Koukla se na to a řekla mi, že to pravé mi roste jiným směrem, tudíž se špatně tvaruje. Že to mám nechat trošku narůst a za dva týdny k ní opět dojít, že to vytvaruje. Taky mi řekla, že bych si neměla do obočí sama zasahovat a netrhat ho u kořene, aby mi dorostlo stejně. Pak mi vytrhala pár "chloupků", vzala si ode mě 50 Kč a šla jsem. Ačkoliv se mi její návrh nelíbil, přesto jsem ho respektovala, protože jsem věřila, že téhle oblasti přeci rozumí a ví, co říká a dělá. 

Na další týden jsem k ní šla zase. Tentokrát se namalovat. Vytrhaná místa se opět začala plnit, tak jsem čekala, že mi je při malování protrhá. Ale opak byl pravdou. Nevytrhla mi ani chloupek a namalovala mě tak hrozně, že jsem ani neměla odvahu se fotit. Cesta od ní k nám domů trvá asi 5 minut a mně se chtělo vzteky utíkat, aby mě nikdo neviděl. Oči jsem měla cele posypané stříbrnými flitry, ačkoliv jsem si s nimi přála jen linku. Do záhybů mi narvala světle růžovou, takže to vypadalo, že jsem strašně unavená. Obočí mi udělala černé a na rty dala rudou rtěnku, i když jsem říkala, že mám světle růžové šaty. A za tohle veledílo chtěla 100 Kč! Doma jsem tedy ze sebe ihned odlíčila tu červenou hrůzu, obočí a snažila jsem se i oči, jenže zbavte se třpytek, že? 

No a třetí návštěva a ta byla už určitě poslední, byla na začátku dubna. Šla jsem na druhou várku obočí. Odcházela jsem zklamaná ještě víc, než jsem tam šla. Vytrhala mi to tak, že mi nejen zničila tvar, do kterého si obočí už nějaký čas trhám, a také mi tam všude možně ještě zůstaly chloupky. Jo a s tím pravým obočím, s tím mi nic neudělala. Takže jsem doma pak stála x minut před zrcadlem a snažila se tužkou vykouzlit můj vysněný tvar. Nic moc se nepodařilo, takže budu muset počkat, až mi obočí zase doroste a vrhnout se na to sama. Po této zkušenosti už se nikdy do rukou této ženské nesvěřím.

Jaké máte s kosmetičkami zkušenosti? 
Strašně by mě to totiž zajímalo.

S láskou,
Elis ♥

10 komentářů:

 1. Tyvogo, tak to zní děsně :D Já jsem u kosmetičky ještě nebyla, i když moje jedno obočí by to taky potřebovalo, ale po tomhle článku, kašlo
  na to! :D Ještě že se to dalo aspoň trochu upravit před tím plesem :D

  Denia - maly-kousek-nebe.blog.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Třeba budeš mít lepší kosmetičku :D Já naštěstí umím používat tužku na obočí - ta byla moje jediná záchrana!

   Vymazat
 2. No, nezlob se na mě, ale za tu cenu... Já jsem platila 500 a to byla obrovská sleva. Ceny líčení se pohybují okolo 1500, teda alespoň u nás na severu Čech.. Chce to jít jinam, kde to sice nebude tak levně, ale aspoň to bude hezké :).

  Daisy, outcry.blog.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. My jsme malé město, za litr by k ní nikdo nešel :D Ale už jsem si řekla, že příště půjdu k lepší :)

   Vymazat
 3. No pěkně, já byla u kosmetičky jednou a to na obočí a byla jsem spokojená, teď jsem si chtěla zajít na nějaké kompletní vyčištění pleti :) ale nevím no nemám odvahu právě

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já na čištění pleti chodím ke kosmetičce od mé kožní, takže tam strach nemám :)

   Vymazat
 4. Tak to ti teda nezávidím, musela si byť poriadne nahnevaná, aj ja by som bola! Kozmetička ma ešte nikdy nemaľovala, iba trhala obočie, no po mojich skúsenostiach si ho radšej doma pretrhám sama :)

  www.frenchstyle.eu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To si piš, že jsem byla :( Teď už si obočí raději taky trhám doma sama :D

   Vymazat
 5. Tak u kosmetičky jsem ještě nikdy nebyla, zkrátka nebyl důvod. Ovšem letos v létě návštěvu plánuji a to především z hlediska kompletního vyčistění pleti. Myslím si, že o svou pleť bychom se měli řádně starat. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já to letos v květnu ke kosmetičce nestihla a teď na své pleti vidím, že jí to strašně chybí. Vylezly mi pupínky, které jsem jinak nemívala a ani korektorem je dokonale nezakryju, jak tomu bylo donedávna. Myslím, že tam budu muset zavolat a objednat se :)

   Vymazat

@elisminarova