PÉČE O RUCE & NEHTY

by - úterý, května 23, 2017

Vzhledem k tomu, že jsou mé ruce celoročně jako kůra, rozhodla jsem se s vámi podělit o mé zkušenosti a poradit vám, jak se starat nejen o ruce, ale i o nehty. Ruce jsou vystaveny chladu i horku, každodenní práci, hře a sportování, často se namáčejí a myjí, a tak mohou zhrubnout a třeba i popraskat. Proto je důležité se o ně starat. Stejně tak i nehty. Všechny dívky touží po tom, mít hezké a upravené nehty.

Zdroj: unsplash.com

Po umytí si ruce dobře osuš ručníkem a vybírej si jemná mýdla, která vyhovují tvé pokožce. Ze svých zkušeností doporučuji mýdla od Avonu, ale jak jsem psala, každému vyhovují jiná.

Pokud ti ruce popraskají, namaž je krémem. Jak jsem zmiňovala výše, mé ruce trpí na popraskanou kůži celoročně. Na den mi vyhovují krémy od Avonu a na noc musím doporučit krémy od Manufaktury, které jsou krásně hutné a mastné.


Nádobí myj s ochrannými rukavicemi. 
Abych řekla pravdu, nad umýváním nádobí v rukavicích jsem už také přemýšlela. Přijde mi to ale divné a poněkud nehygienické. Co se ale týče vytírání a jiných prací s vodou, po rukavicích určitě sahám - už i kvůli nehtům, které se mi hodně lámou a třepí.

Zdroj: kaboompics.com
Důvodem špatného stavu nehtů je nejčastěji nezdravá výživa. Suché nehty, které se loupou a lámou, jsou jedním ze znamení, že by ses měla začít lépe stravovat. Bílé neprůhledné skvrny na nehtech se objevují jako důsledek nedostatku jodu a zinku v organismu. Lámavost souvisí s anémií a s nedostatečným přísunem vápníku, železa a vitaminů B, D a E.

Mně na lámání nehtů pomohlo každovečerní lakování nehtů lakem na zpevnění nehtů od Avonu. Po tom, co se mi nehty přestaly tolik lámat, tak jsem se snažila mít nehty neustále nalakované jakýmkoliv lakem. Když totiž lak ztvrdne, nehty zpevní a tak je šance, že se budou třepit, či lámat, daleko menší. Také doporučuji nehty nestříhat, ale pilovat.

Někteří mají zlozvyk, že si nehty koušou. Já naštěstí mezi ně nepatřím, ale pro ty, kteří ano, tak mám zde pár tipů, jak se tohohle zlozvyku zbavit:
 • měj ruce daleko od úst,
 • udělej si umělé nehty (při kousnutí si možná tak vylomíš zub a budeš vědět, že si je nemáš kousat),
 • nalakuj si nehty lakem proti kousání nehtů (ten totiž moc dobře chutnat nebude).
A co vy a vaše ruce? 

S láskou,
Elis ♥

You May Also Like

10 komentářů

 1. Dřív jsem měla s lámáním nehtů docela problémy, ale teď se mi to upravilo a docela mi i rychle rostou :-) na co ale trpím, je suchá pokožka, takže musím neustále mazat a hydratovat :-)
  All my cosmetics

  OdpovědětVymazat
 2. Já osobně musím mít pod gumkvé rukavice ještě bavlněné, protože trpím na ekzémy a samotná guma by mi to akorát rozdráždila. A ty rady proti kousání jsou super, sice takový zlozvyk nemám, ale vylomený zub by mohl být dostatečně přísný trest :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to já ekzémy nemívám, ale pak mi ruce šíleně smrdí po gumě :D

   Vymazat
 3. Nejvíce se mi osvědčila zdravá strava - jak na nehty, tak i vlasy a pleť :)

  Lenny v Dánsku

  OdpovědětVymazat
 4. Mne fungujú iné veci, menej lakovať a odlakovať. Takto sa mi nechty nelámu asi vôbec, strava u mňa vôbec nezaberá a umelé nechty neznášam, svoje vlastné mám pekné takže si ich takou chémiou ničiť nechcem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mně se nelámou jen, pokud je mám nalakované :D I když, není to pravidlem. Své nehty mám taky poměrně hezké, proto se snažím gelovým nehtům co nejvíce vyvarovat. Zkusit bych to však někdy chtěla :)

   Vymazat