KONEC PRODÁVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH

13. července 2017
Poslední dobou se rozmohl strašný hit prodávat své výrobky, oblečení a spoustu ostatních věcí na sociálních sítích. Nepřeberné rekordy trhá Facebook a hned za ním je v pořadí Instagram. Občas se jedná o vážně hezké věci, ale prodávat je takhle přes sociální sítě mi přijde strašně laciné a komerční. V dnešním článku bych vám chtěla dát tip na stránku, kde si vytvoříte e-shop a díky němu tak bude vaše zboží přehlednější a jeho poptávka bude určitě stoupat.

Ta jednoduchá stránka, kde můžete začít "vydělávat" lépe, než na Instagramu nebo Facebooku, se jmenuje Shoptet. Jak jsem už psala výše, jedná se o stránku, kde se zaregistrujete a pomocí ní si vytvoříte e-shop. Já sama jsem se tam nezaregistrovala, protože nemám nic, co bych měla prodat, ale jakmile jsem na shoptet.cz narazila, začala jsem si s myšlenkou, že bych něco mohla vyrábět a prodávat, pohrávat.

Na internetu jsem se o této stránce dozvěděla spoustu zajímavých věcí, například:

• e-shop můžete mít založený na libovolné adrese
• máte 30 dní na zkoušku (které se dají v několika případech i prodloužit
• pokud si nevíte rady, na stránce naleznete velmi podrobný návod k ovládání obchod
• vzhled webu si můžete upravit sami - je to tak jednoduché
• k dispozici je několik layoutů, nebo si můžete přes HTML kód vytvořit svůj

Koneckonců, všechno vám vysvětlí následující třiceti vteřinová reklama 😏
Doporučuji ještě předtím, než začnete eshop zakládat, pročíst si stránku www.mujprvnieshop.cz.

Co se týče mě, tak kdybych měla začít něco prodávat, asi bych začala šít. Začala bych asi u vaků na záda, protože ty jsou nejlehčí a jdou teď nejvíc na dračku. Možná bych pak svou nabídku o něco rozšířila, ale kdyby mi teď někdo řekl, ať mu dám tip, odpovím jednoznačně. Strašně se mi taky líbí věci od Nikči, která si začala spoustu věcí šít a přešívat. Teď bych tak zručná nebyla, ale časem možná ano. Inspiraci bych brala na fler.cz, zoot.cz a podobných e-shopech. Ale to je vše ve hvězdách. Zatím v plánu nic podobného nemám, i když - zní to krásně, co? 😊

Tak co, budete pořád prodávat na sociálních sítích, nebo začnete mít pořádný a přehledný e-shop?! 😉

6 komentářů:

 1. Narážíš na slečnu Žahavku,coo? :D (My dvě víme o kom je řeč :D) Hned jak jsem četla nadpis, tak jsem si vzpomněla právě na ní. Haha.
  Ty stránky jsou hodně pěkný a myslím si, že je to o 100% efektivnější než prodávat věci na soc. sítích. Mně to přijde už naprosto otravné. Lepší je všechno mít hezky na jedné stránce a je to!

  P.S. A Nikča má ty věci strašně krásné! Právě si procházím její blog a nedokážu se odpoutat. :) Házím si ji do oblíbených!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano! :D Taky... vím, že je více lidí, kteří takhle prodávají, ale při psaní článku jsem si inspirovala jí :D Myslím si, že je škoda, pokud má člověk nějakou klientelu a nabízí poměrně hezké zboží, mít jen FB stránku. A ano, Nikča je prostě úžasná! :)

   Vymazat
 2. Já prodávám akorát oblečení a to na vinted.cz :D Na sociálních sítích jsem si ještě nic nekoupila. Přijde mi to takové neosobní, nevím, jak to popsat. Každopádně si mi dala super tip, když mě přestane bavit vinted :)

  https://thewaybya.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na Vinted taky prodávám, ale spíše nakupuji :) A jsem ráda, že jsem tě inspirovala :)

   Vymazat
 3. je pekné mať predstavu a inšpiráciu... ale ak chceš naozaj predávať, musíš presne vedieť, čo chceš predávať, čo chceš vyrábať, aká je tvoja cieľová skupina, v čom si dobrá a kam s tým a so svojim životom smerovať. ak si vytýčiš tieto ciele a odpovieš na každú z týchto otázok, si pripravená začať podnikať.

  takže ti budem držať prsty! stánka je super štartom, takých je veľa, ale je dobré mať svoju vlastnú ;).

  KEJMY ♥.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je jasné, že před "podnikáním" si každý zvolí, v čem chce podnikat, své priority a podobně :) A děkuji!

   Vymazat

@elisminarova