CHAPTER 8 OF 12 • AUGUST 2017

by - čtvrtek, srpna 31, 2017

Když mi někdo někdy řekne srpen 2017, jistojistě odpovím, že se jednalo o jeden z nejhorších měsíců, co jsem kdy zažila. Tento měsíc jsem zažila totiž spíše jen samá zklamání, bolest, slzy mi tekly po obličeji snad ob den a neměla jsem chuť se smát. A tak jsem si řekla, že i když byl tento měsíc na nic, najdou se maličkosti, které mi udělaly radost. Začala jsem tedy přemýšlet, co hezkého se stalo a nyní vám je napíši v celé své kráse;

1/ Zhlédla jsem několik filmů...
... a to hlavně anglických & amerických s anglickými titulky. Přiznám se, sledovala jsem převážně filmy, které už znám, abych věděla, o co ve filmu jde, ale vzhledem k tomu, že jsem v klidu rozuměla filmu Love and other drugs No strings attached, myslím, že bych zvládla klidně i nějaký, který jsem v životě neviděla. Takže angličtině zdar!

2/ Byla jsem dva týdny místo kamarádky v práci...
... a usnadnila jsem jí tak spoustu zařizování. Lidé by si měli pomáhat a to za každé situace.


3/ Nechala jsem paní v galanterii tringelt pět korun...
... a to jen tak. Venku zrovna svítilo sluníčko, bylo hezky. Já jsem se sice uvnitř cítila strašně ztrápená, roztrhaná a věděla jsem, že to nejsem já, ale chtěla jsem alespoň někomu udělat radost, abych věděla, že je na světě ještě někdo, kdo za to bude rád.

4/ Byla jsem u babičky...
... a mám od ní zase o nějaký ten zážitek navíc. To, jak jsme tahaly snad dvoumetrový obraz přes půl města a všichni na nás koukali, si budu pamatovat ještě dlouho.

5/ Zvládla jsem celý den řídit a hlavně jsem zvládla jízdu ve velkém městě...
... nebo rozhodně větším, než v tom, kde jsem dělala autoškolu.

6/ Koupila jsem si konečně bílé džíny a dvě basic trika...
... ono mám vlastně tu největší radost z těch džínů, protože jsem je sháněla fakt strašně dlouho. Nakonec děkuji New Yorkeru, že jsem je sehnala za super cenu, a že jsou i super padnoucí.


7/ Sladila jsem oblečení tak, že jsem měla dokonalý outift...
... nebo možná vlastně ani dokonalý nebyl. Ale mně se tak moc líbil, že jsem se pak nechtěla snad ani vysvléct.


8/ Začala jsem si psát každý den do diáře citát podle toho, jak se zrovna cítím...
... a neskutečně se těším na ty dny, kdy už budu doopravdy a nefalšovaně šťastná a budu si pročítat smutné citáty a říkat si, že už ty zlé časy jsou dávno pryč. Opravdu se na nic netěším víc.

9/ Dočetla jsem Božského...
... a napsala o něm recenzi, kterou si můžete přečíst zde.

10/ Nafotily jsme s kamarádkou mé první OOTD a moc se mi fotky líbí... 
... aneb, málokdy jsem s článkem tak moc spokojená, jako právě s tímto.

11/ Udělaly jsme si s nejlepší kamarádkou piknik... 
.... byl zrovna jeden z posledních prázdninových dnů, venku bylo přes dvacet pět stupňů, a tak jsme si řekly, že si prostě jen vezmeme deku, jídlo, pití, sedneme na louku a budeme kecat o všem možném. Nakonec z toho byl super den a strávily jsme na dece něco přes tři hodiny.

12/ Byla jsem na čištění pleti u kosmetičky...
... konečně! Od května se k tomu dokopávám, ale vzhledem k tomu, že mi do toho vždycky něco vlezlo, byla jsem ráda, že teď to konečně vyšlo.

13/ Mamka mi koupila dvoje džíny...

... a ty mi dokonale sedly. 

14/ Dostala jsem od našich v předstihu dárek k narozeninám...
... s otázkou: Chceš dostat dárek na narozky už teď, ať ho využiješ?, jsem dostala smoothie maker. Nemůžu říct, že byl na mém pomysleném must have seznamu, ale příjemně mě překvapil a jsem moc ráda, že ho mám. Od té doby se mým nejlepším startem dne a takovým tím "hnacím motorem" k probuzení, stalo smoothie. 

15/ Pouštěla jsem si písničku Over and Over again and again...
... až mi po tváři tekly slzy a měla jsem nesnesitelnou husí kůži. Ani slovy nejde vyjádřit, jak moc Adamův hlas zbožňuji a v tomhle článku vám psanými slovy slibuji, že se na ten koncert Three Days Grace jednou podívám!

16/ Byla jsem s rodiči na Bouzově...
... nebo klidně na Krabonoši, to je fuk. Koupili jsme si hned dvě prohlídky - první byla půlhodinová prohlídka věže Hláska (přesně té, kde byla vězněná Jasněnka) a tou druhou byla prohlídka celého hradu a trvala sedmdesát minut. Po prohlídce jsme se šli maličko občerstvit do Levandulové zahrádky, kde jsme popíjeli levandulovou limonádu a poprvé jsem měla Iceroll zmrzku. Cestou zpátky, kterou jsem mimo jiné celou odřídila, jsme se zastavili ještě v olomoucké Šantovce, kde jsem se naprosto zamilovala do botou Nike W Air Max Zero a to i přesto, že mě Air Maxy nikdy nelákaly a ani se mi nelíbily. No, co vám budu vykládat, už se tyčí na wishlistu. 

Takže vlastně  de facto, srpen nebyl zase tak hrozný, jako se ze začátku zdál. Ono je jen náš problém, že ty hezké věci schováváme za ty škaredé. A je to škoda. No řekněte sami, nepůsobí článek hned o něco pozitivněji? 

Elis

You May Also Like

8 komentářů

 1. Jsem strašně šťastná, že sis nakonec srpen (v rámci možností, samozřejmě) užila! Poslední prázdninový měsíc utekl jako voda a za dva dny hurá do školy. No, ty vado! To to uteklo! 😁

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Snažila jsem se. Ono je nejhorší zůstat na všechno sama, když je člověk na dně. Odreagování je to nejlepší :) Do školy se těším, konečně najedu na nějaký režim. Ale, co si budem, spánek do desíti mi bude chybět! :D

   Vymazat
 2. Kolem všeho toho špatného se vždycky najde i něco pozitivního! Je fajn, že si to uměla najít :), protože přesně na takových maličkostech stojí svět:).
  A jseš fakt dobrá, že jsi tolik odřídila!
  Jinak, ta fotka z pikniku je top!

  www.maly-kousek-nebe.blog.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc :) Fotky vznikla úplně náhodou. To jsem tak seděla, kecaly jsme s kámoškou a já cvakala na foťáku :D

   Vymazat
 3. Je dobře, že ve vlně smutku dokážeš najít i to pozitivní - umí to málokdo :) Jen tak dál! Piknik bych také podnikla, jsou fajn :)

  thewaybya.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc :) Pikniky jsou až moc fajn! Škoda, že už končí léto. Nejraději bych na ně chodila každý den :)

   Vymazat
 4. Moc se mi na tobě líbí, že i v těžkých chvílích jsi schopná najít tolik pozitiva :). Brzy bude lépe! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :) Snažím se být optimista a nelámat si ze všeho hlavu.

   Vymazat