12. srpna 2017

JEŠTĚ, NEŽ NĚCO VZDÁŠ, VZPOMEŇ SI, PROČ JSI VLASTNĚ ZAČAL


Sedím sama v cukrárně. Před sebou mám jahodový pohár a v rádiu hraje My immortal od Evanescence. Poslední dny jsem byla strašně zničená. A tak se sama sebe ptám, proč není život lehký? Proč všechno nemůže být takové, jaké si to vysníme? 

Jedno pořekadlo praví, že život je takový, jaký si ho uděláš. Občas to ale nejde. Ne vždy lze mít v životě jen ty, které milujeme - a ne vždy nás budou milovat ti, od kterých bychom to čekali. Ne vždy lze dělat práci, kterou chceme, a která nás baví. Někteří holt to štěstí nemají, a tak dělají něco, co se jim příčí. Mít nějaký cíl v životě je fajn, ale co dělat, když nám nevyjde? Když všechno, o co jsme se snažili několik let, nám během chvíle odletí jako pírko z ruky? 

Během těch dnů, co jsem byla na dně a nebyla jsem schopná ani jíst, jsem přečetla hafo citátů. O bolesti, o lásce, o zklamání, o starostech, o přátelství. V hojném počtu těchto myšlenek, jsem se dokonale našla. Hodně jsem přemýšlela a říkala si, že kdyby šel vrátit čas, udělala bych to. Změnila bych jednu zásadní a hlavni věc a doufala bych, že všechno bude zase krásné a já budu bez starostí, s dokonalou náladou a nemizícím úsměvem na rtech. Přesně taková, jakou mě všichni znají. 

Rozhodla jsem se, že si budu každý den psát do diáře jeden citát podle toho, jak se cítím. A víte, co je nejhorší? Vždycky jsem napsala nějaký, který jsem vytáhla z té nejsmutnější rubriky. Otevírám tedy diář a ke dnešnímu dni si zapisuji tento citát: "Ještě, než něco vzdáš, vzpomeň si, proč jsi vlastně začal!" Chci se dostat zpátky do mého života. Do toho života, kdy můžu naplno milovat, smát se, nebát se zklamání a být sama sebou. A to mi právě teď chybí.

S láskou,
Elis ♥

12 komentářů:

 1. Ten citát je tak pravdivý! Pevně doufám, že se ti za chvíli bude zase dařit a budeš šťastná! :)

  http://thewaybya.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc, snad to všechno bude brzy ok, tohle mě totiž ubíjí :(

   Vymazat
 2. Veľmi pekne napísaný článok ;) Prajem veľa šťastia.

  OdpovědětVymazat
 3. Jeden z nejlepších citátů. :)

  OdpovědětVymazat
 4. Přeju Ti, aby si byla co nejdřív zase šťastná. Trhá mi srdce číst něco takového :/.. Ale v tomhle nejsi sama, prožil si to, nebo prožije jednou i víckrát, každý. Mysli na to, až Ti bude nejhůř :)...

  outcry.blog.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc. Věřím, že to co nevidět přejde.. :)

   Vymazat
 5. Jo, nikdy se nevzdávat, i ty nejhorší sračky jednou přejdou, i když se to může zdát nemožné :) Mívala jsem mikinu s úžasným nápisem: "Even the darkes night will end and sun will rise." Snažím se připomínat si to, když je mi nejhůř.

  OdpovědětVymazat

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.