MY TRAVEL MUST-VISITES

by - pondělí, září 18, 2017

Ne nadarmo mám na blogu rubriku Travel. Cestování miluji a kdykoliv mám možnost se podívat do zahraničí, neváhám. Loni jsem touhle dobou byla v Chorvatsku, letos v březnu jsem měla to štěstí a zavítala na Slovensko. A ačkoliv jsem zatím navštívila jen země, které jsou v Evropě, vždycky se z každé návštěvy u "sousedů" vrátím (jak bližších, tak těch, kteří jsou dál) plná energie, elánu, dobrého pocitu a se sněžítkem v ruce. Na pomyslném seznamu si odškrtnu další navštívenou zemi a čekám na další příležitost, kdy budu moct opět vycestovat za české hranice.

Na bývalém blogu jsem měla milion zemí, kam bych se chtěla podívat. Pro dnešní článek jsem ale udělala užší výběr a pokud vás zajímá, pojďte se na něj se mnou kouknout.


Evropa

Francie
Ačkoliv všichni razí do Francie za Eiffelovkou a chtějí převážně vidět Paříž, mě srdce táhne o něco níž a to do Nice. Město mě okouzlilo ve filmu Vrahouni a vždycky, když na film koukám, mám největší chuť nechat vše tak, jak je, koupit letenky a vyrazit! Věřím, že jednou takové štěstí mít budu, ... a když už v té Francii budu, tak se klidně podívám i do té Paříže.

Holandsko
Kdo by si nechtěl utrhnout tulipán, ochutnat pravý holandský sýr, projet se na kole po holandských ulicích, popíjet víno a přitom koukat, jak vítr roztáčí větrný mlýn. Já bych teda o tohle všechno přijít nechtěla. Na Nizozemí mě (hned po tulipánech) láká právě i architektura. 

Anglie
Velkou Británii jsem už navštívila. Ale už při odjezdu jsem věděla, že se do ní chci podívat ještě minimálně jednou. Tenkrát jsme strávili v Londýně se vším všudy dva dny a prošli ty nejznámější památky. Jenže Anglie nemá jen Londýn a je škoda, že na to lidé zapomínají. A fakt, že The United Kingdom of Great Britain je i jedno z maturitních témat, (které se aktuálně snažím narvat do hlavy), mě jen v mém rozhodnutí utvrzuje.

Řecko
Při návštěvě ostrova Kos jsem se do Řecka naprosto zamilovala. Ráda bych v budoucnu podnikla po řeckých ostrovech road trip, tak doufám, že se mi tento sen splní, protože Řecko je mou srdcovou záležitostí už teď.

zdroj: unsplash.com
Afrika
Djerba
Evropu jsem zatím ještě neopustila, o to víc mě láká to napravit. V Africe je spousta zemí, které bych chtěla navštívit, ale nejvíce mi učaroval ostrov Djerba. Samozřejmě bych se ale ani nebránila návštěvě Egypta, Tunisu nebo třeba Kapverdských ostrovů, na které chce táta už skoro deset let letět.

Indonésie, Asie
Rusko
O tom, že je ruská země vážně velmoc, nemá moc cenu diskutovat. Nejen, že skrývá spoustu památek, ale také i vzpomínek. Zemi, odkud pochází Mrazík, úžasní hokejisté, a kde je jisté, že Vánoce budou na sněhu, bych ráda navštívila a domů bych si s chutí odvezla i onu slavnou Matrjošku.

Spojené arabské emiráty
Děda s babičkou měli to štěstí, že v květnu do Emirátů vyrazili. Nejen, že přijeli o minimálně pět odstínů tmavší (což by se mně bleduli neskutečně hodilo), ale také byli nadšení a přivezli si s sebou spoustu krásných fotek a vzpomínek. Mně přivezli propisku s Burj Chalifou, na kterou jen smutně koukám a doufám, že ji jednou uvidím na vlastní oči. 

A když už jsme u toho moře a "luxusu", nepohrdla bych ani návštěvou Malediv, Mauriciusu a Thajska.

Amerika, Kanada
Illinois
Věřím, že Ameriku byste v mém výběru vážně nečekali. Neznám člověka, který by ji nechtěl navštívit. Já, jako hokejový fanoušek, bych k Americe přidala ještě i Kanadu. Illinois je mým snem od té doby, co jsem hrdým fanouškem Chicaga Blackhawks. Stoupnout si pod Kidney Bean, vidět naživo United Center a zajet si do simpsonovského Springfieldu, mne neskutečně láká. Stejně, jako třeba Florida, New York nebo Kalifornie.

Alcatraz
Znáte mě už moc dobře na to, abyste byli zaražení, že návštěva Alcatrazu je pro mě nutností. Záhady a vraždy - to je moje. 

Sv. Martin
A svůj americký výběr končím u ostrova Svatý Martin. Kdo tento ostrov znáte, tak víte, že je zvláštní tím, že letadla přistávají jen několik metrů za pláží, na které se opalujete. A právě to ve mě vzbuzuje jakýsi adrenalin a říká mi, že tuhle podívanou musím vidět na vlastní oči. A nejen to, málokdo vám řekne, že měl dva metry nad hlavou airbus a přitom se koupal v Karibiku.

zdroj: unsplash.com
Austrálie, Nový Zéland
Austrálie
A co každému správnému cestovateli nesmí chybět na cestovatelském seznamu? Austrálie! A to převážně Sydney. Město, kde našli Nema. Město, které má snad tu největší chloubu světa a tím je Sydney Opera House. Kromě Sydney mě láká ještě jezero Hillier, které je součástí Middle Islandu, nebo třeba známý ostrov Fiji.

A vzhledem k tomu, že bych příští letní prázdniny ráda vycestovala do zahraničí, s tímto seznamem bude vybrat tu správnou zemi o dost lehčí. Koneckonců, o tom, že nekecám, se můžete přesvědčit ve 101 cílech za 1001 dní, kde návštěvu některých zemí, o kterých jste dnes četli, zmiňuji.

S láskou,
Elis ♥

You May Also Like

10 komentářů

 1. S Francií to mám úplně stejně - láká mě Monaco a Nice. :)

  OdpovědětVymazat
 2. Já šíleně potřebuji navštívit Rusko! Hlavně Moskvu a Petrohrad - to je prostě můj sen 😊 Doufám, že se mi jednou splní.
  Co se týče Francie, v Paříži je šíleně nádherně! Já bych tam chtěla určitě letět ještě jednou. A zároveň chci určitě vidět i další francouzská města.
  Dal chci šíleně navštívit Itálii. Znovu! Určitě stoprocentně znovu Benátky a poprvé Miláno, Florencii a Neapol. Dále na mém seznamu nesmí chybět města jako Egypt, Londýn (znovu!), Stockholm, Brusel, Athény a další. A samozřejmě Barcelona, což se mi splní už skoro za 3 týdny 😍

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V Itálii jsem nebyla, Miláno, Benátky a hlavně Verona, ty mě lákají nejvíc :) Už se těším na fotky a příběhy z Barcelony!

   Vymazat
 3. Také miluji cestování, strašně ráda bych se podívala do Paříže a mimo Evropu mě láká New York, snad v zimě se mi poštěstí. Během Vánoc to tam musí být kouzelné :))

  http://s-hejvi.blog.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vidět New York ve vánočním shonu musí být zážitek na celý život :) Doufám, že se ti toto přání splní :)

   Vymazat
 4. Ja mam obcas pocit, ze bych nejradej procestovala snad celej svět. Nejvic me kazdopadne lakaji Spojeny staty, seversky zeme, Thajsko a Indonesie :)
  sarushef.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čím více zemí, tím více zážitků :) Procestovat celý svět by bylo krásné, ale myslím si, že je to spíše nemožné :D

   Vymazat
 5. Je tolik krásných míst, a přitom chybí tolik peněz, abych mohla kamkoli jet :D. Řecko se mi taky strašně líbí, ještě jsem tam nebyla, ale ráda bych:). Podobně mě zaujalo i Holandsko, které mi připadá jako jiná realita :). Do Anglie mě to moc netáhne, jsem spíš "milovník horka", takže jih Francie, ale i Austrálie by mě určitě přesvědčila :).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně :D Škoda, že peníze jsou jediný problém, proč pořád sedím doma na zadku a sním. Anglie mě taky nikdy moc nelákala, ale po její návštěvě mě naprosto ohromila, že se tam musím ještě podívat!

   Vymazat