PRAVÉ PŘÁTELSTVÍ JE DAR

by - neděle, září 24, 2017

Vždycky jsem si myslela, že když nemám v životě tolik přátel, abych mohla uspořádat velkou narozeninovou párty, je to špatně. Proto jsem ani žádnou nikdy nedělala (pokud tedy nepočítám tu v jedenácti letech), protože by na ní přišlo maximálně pět lidí a ještě je mezi některými několik nevyřešených rozbrojů. 

A mně díky tomu došlo, že nepotřebuji mít v životě stovky přátel. Stačí mít pár opravdových, kteří vás podpoří za každé situace. Kteří řeknou onu větu: Ať se rozhodneš jakkoliv, budu stát při Tobě. Kteří vám budou dávat jasný důkaz toho, že tady jsou vážně pro vás a to na sto procent.

Když jsem v roce 2015 ztratila nejdůležitější osobu v mém životě, strašně mě to ranilo. Tenkrát mi nikdo nepomohl a nepodpořil. Musela jsem se z toho dostat sama. Trvalo to něco přes rok, než jsem se z toho dostala a překousla to. Pak se ale vše vrátilo do starých kolejí a naše přátelství je teď daleko silnější, než kdy předtím

Od srpna mám určité životní problémy. Netýká se to mého fyzického já, nýbrž toho psychického. Kolikrát nevím, co mám dělat. Jestli se mám smát, nebo brečet. Jestli mám udělat variantu A nebo B a hlavně, vím, že nechci být sama. Vždycky jsem si myslela, že jsem strašně silná, a že leccos zvládnu. Jenže když padnete na pusu a jediné, co vám zbyde, jsou slzy pro pláč, pak pochopíte, že tak silní nejste. 

Jsem strašný introvert, nerada jsem v obležení lidí. Ale teď jsou kamarádi to jediné, co potřebuji. Každý den s někým potřebuji být, protože to sama nezvládám. Bojím se samoty. Toho, že když budu sama, celé to na mě zase padne a já budu jen brečet. 

Snažím se tedy myslet na něco jiného. Snažím se trávit hodně času s kamarádkami. S lidmi, se kterými vím, že když jim o půlnoci zavolám, že je nutně hned potřebuji, nebudou váhat a do pěti minut mi budou stát u dveří.

Tímto článkem bych jim chtěla strašně moc poděkovat. Děkuji vám, holky moje ♥ Snad vám to budu jednou moct oplatit. A jak praví Doldžev: Přítel se pozná v nouzi - nepřítel taky.

Tak vzhůru lepším zítřkům!
Elis

You May Also Like

12 komentářů

 1. Niekedy som mala množstvo kamarátov ale časom človek prichádza nato, že k životu nepotrebuje veľa kamarátov ale že potrebuje ich len pár ale tých pravých 😊

  OdpovědětVymazat
 2. Moc krásný článek. Já své pravé přátele napočítám maximálně na těch dvou rukách co mám a bohatě to stačí :)

  thewaybya.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 3. Tak krásny článok! Vo všetkom máš pravdu a aj ten citát je nádherný a pravdivý :)

  FRENCHSTYLE

  OdpovědětVymazat
 4. Jéé, moc hezky napsáno :) Souhlasím s tebou :) Je lepší mít pár opravdových přátel, než desítky falešných...

  www.ftcfblog.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 5. Je neskutečné štěstí najít v životě hrstku, třeba jen jednoho, dva nebo tři lidi, kteří by u tebe stáli za jakýchkoli okolností, ve zlém, ale také i v dobrém, protože znám lidi, co se živí na lidské slabosti, a když pak stojíš na výsluní, už je nezajímáš.
  A samoty jsem se taky jednu dobu strašně bála.. hlavně když jsem ztratila přítele, tak jsem nedokázala vlastně žít sama se sebou tak, abych byla šťastná. Bylo to hrozné období, ale najít si někoho jiného mi pomohlo jen povrchně.. teprve když jsem zůstala sama, začala se věnovat škole, koníčkům, rodině, tak jsem si uvědomila, co je vlastně nejdůležitější, a člověk pak nějak zapomene, že je vlastně v určité časy na všechno sám, protože je silný :).

  OdpovědětVymazat