POTŘEBUJE ČLOVĚK V SOUČASNÉ DOBĚ VÍRU?

by - čtvrtek, listopadu 23, 2017

Proč někomu věříme? A co to vlastně znamená, v někoho věřit? Je to snad propůjčení svého kusu vnitřního já někomu, u koho doufáme, že ho bude střežit, a že nás nezklame? 

Nespočet otázek v nás může tohle téma vyvolat. A ještě těžší odpovědi můžeme na tyto otázky shledat. Nejsme stroje, nevíme vše. Skoro ničím si nemůžeme být stoprocentně jistí, - ani ve víře. 

Můžeme někomu věřit, ale jak můžeme vědět, že on si naší důvěry váží? 
Většinou se jedná o osobu, ke které máme určitý citový vztah. Máma, táta, babička, kamarádka, přítel. Na tom nesejde. Jednou za čas prostě přijde nálada, kdy je toho na nás moc, my si sedneme a tomu, komu věříme, vše vysypeme. Problémy, strasti, slasti… 

A proč mu to říkáme? Vždyť si to můžeme nechat pro sebe, nebo napsat do deníku. Doufáme totiž, že si to nechá pro sebe. Že mu můžeme věřit, a že on si naší důvěry váží a dá nám to najevo tím, že bude mlčet jako hrob a nikdo víc se nic nedozví. Naší duši se uleví; cítíme se fajn, uvolněně. A navíc, jak pronesl Ivan Alexejevič Bunin: ,,Srdce je ve víře nejmocnější.“


You May Also Like

8 komentářů

 1. Máš pravdu. A naozaj pekný článok, plný citu. 😘

  https://laureysworldkitchen.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
 2. Naprosto s tebou souhlasím, krásně napsaný článek! :))

  http://s-hejvi.blog.cz

  OdpovědětVymazat
 3. Moc pěkně napsané! :)
  My žijeme v tom, že nejdůležitější je věřit v sebe sama. V tu chvíli se odbourá spousta strastí a člověk se může soustředit na svět kolem sebe, než na řešení problémů, co nejsou.. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pravda :) Myslím ale, že takovým nejhlavnějším bodem je sebeláska. Jen tak můžeme vnímat sebe a kašlat na okolí :) A děkuji za pochvalu ;)

   Vymazat
 4. Super článek a souhlasím s tebou, máš pravdu:) www.adelaupair.blog.cz

  OdpovědětVymazat