RAKOUSKO • 2017 (VÁNOČNÍ VÍDEŇ)

8. prosince 2017
Podívat se na vánoční Vídeň je už několik let mým snem. Když se mi tedy naskytla možnost se do ní v rámci školního výletu podívat, dalo by se říci, že jsem neváhala. Jediné, co mě trosku odrazovalo, byl odjezd v šest ráno, ale nakonec to byl super výlet a zážitek. No a já vás nyní do toho vánočního shonu vtáhnu taky;


Naše první cesty měly vést k zámku Shönbrunn, ale nakonec jsme kolem něj jen projeli a koukli se na něj z autobusu - což byla, si myslím, škoda. Docela mě to zajímalo, ale co jsem slyšela, tak je zámek stejně nejhezčí na jaře/v létě. Vydali jsme se tedy rovnou na vánoční trhy. Někteří se odpojili ihned na začátku s tím, že si půjdou po vlastní ose a setkáme se až u autobusu, my s holkama a učitelem jsme si nejdříve šli trošku projít Vídeň. 

Kdybych měla porovnat Vídeň třeba s Bratislavou, tak "Blava" je daleko krásnější a více mě zaujala. Možná je to proto, že jsem od Vídně očekávala hodně; hlavně jsem doufala, že bude celá pokrytá sněhem, což jsem se zmýlila jako prase. Koneckonců, přesvědčte se sami.


Punč a horkou čokoládu jsme si nemohly s holkama odpustit. 


Kočár s koňmi jsme potkali snad na každém kroku.


Co si o Vídni myslíte? Líbí se vám?

S láskou,
Elis ♥

PS. Ještě bych mohla na konec zmínit, že fotky fotila Míša, protože když viděla, jak vytahuju zrcadlovku, musela ji vyzkoušet. 😂

2 komentáře:

 1. Vídeň je kouzelná, navštívila jsem ji dvakrát. Jednou v zimě (právě kvůli vánočním trhům a atmosféře celkově) a podruhé v létě, kdy jsme byli jak v historickém centru, tak i v Schönbrunnu. Je to šíleně krásná památka a rozhodně je nejkrásnější právě na jaře nebo v létě!:) Myslím si, že v zimě jste o nic nepřišli. My jsme se sice jen prošli tou obří rozkvetlou zahradou, ale i tak to stálo za to! Za dva roky se tam chystáme na rodinný výlet, chceme se podívat do útrob Schönbrunnu a ještě zajít do zoo. :)
  Myslím si, že Vídeň má své určité vánoční kouzlo. Hodně podle mě hraje roli i to, zda-li ji člověk vidí ve dne nebo večer. A věř mi, že ta večerní atmosféra je asi to nejkrásnější z celé Vídně. :) Mě toto město hodně okouzlilo, nicméně můj žebříček top vánočních měst nevede.

  Jinak co se týče Vánoc a vánoční atmosféry, tak Blavu jsem v tomto období nenavštívila, ale už podruhé jsem letos (zrovna včera 😄) byla v Drážďanech a musím říct, že to je naprosto nejkrásnější město s vánočními trhy (samozřejmě hned po Praze💗) pro mě! Tam si rozhodně někdy zajeďte. Nebudeš litovat!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Do Drážďan bych se taky ráda podívala, o tom žádná :) Avšak nejkrásnější trhy jsou stejně v Praze :)

   Vymazat

@elisminarova