CHAPTER 12 OF 12 • DECEMBER 2017

by - neděle, prosince 31, 2017

Najít si čas na to, abych napsala tento článek, byl vlastně jeden velký problém. Nakonec jsem po třech dnech kousek času uloupila; vyhnala jsem přítele na počítač, ať si zahraje s kamarády jednu tu z jejich nesmyslných her a zasedla za noťas. Vy se taky pohodlně usaďte, poslední měsíc roku 2017 byl hodně nabitý, dnes to tedy bude dlouhé.


Ihned první prosincový den jsme měli u nás v městečku vánoční trhy. U nás však nastala situace: musíme sehnat nový adventní věnec, abychom mohli v neděli zapálit svíčku. Nakonec jsme jeden ukořistili a bez obav jsme mohli začít odpočítávat týdny do Vánoc

Pár dní poté byl Mikuláš, na kterého se každoročně moc těším. Nedovedu si představit, že bych nedostala balíček plný sladkostí, ovoce a hlavně adventní kalendář. A je mi jedno, že mi je devatenáct. Když už jsem ale u toho ovoce, tak jsem měla možnost ochutnat i slavné dragon fruit, vlastním jménem pitayu. Je docela dost sladké, proto se doporučuje před konzumací pokapat limetkou. Chutí bych ho přirovnala ke kiwi.

Avšak hřebem celého prosince, byla Vídeň. Frohe Weihnachten ze všech stran, punč, horká čokoláda. Moc krásný výlet, na který budu ještě hodně dlouho vzpomínat. O tom, že nelžu, se můžete přesvědčit v článku, který jsem o svém výletu napsala.Jak jsem psala v Mých posledních přáních roku 2017
, měla jsem tam, že chci jít na ples. Učinila jsem tak jednu předvánoční sobotu. Kamarádka mě načesala i namalovala a já jí touto cestou ještě jednou strašně moc děkuji. Celý večer jsem jen slýchala pochvaly a otázky na to, kdo mne česal a maloval. Už jsem si i u ní domluvila malování a česání na maturiťák, tak už se těším! 

Poslední školní den před Vánoci jsme měli ve škole "besídku". Třídní nás mile překvapila nealkoholickou Bohemkou, cukrovím a dárečky. Byl to super oddychový den. Ten den jsem šla taky s tátou zabíjet kapry. Naposledy jsem to totiž viděla, když jsem chodila do školky.


Po skoro třech letech mě překvapil i přítel.
Objevil se mi ve dveřích s kytkou tulipánů - a ty já naprosto miluji. Malém jsem se rozbrečela; ještě teď je mám ve váze na okně, a i když už z nich opadávají okvětní lístky, nemám to srdce na to, abych je vyhodila.

No a pak nastaly Vánoce. O tom, jak jsem je prožila, co jsem dostala a co jsem komu dala, jsem také psala články. Pokud vás to zajímá, tak se odkazy proklikejte a počtěte si; my jedeme dál, ještě není konec článku.


Přítele jsem konečně přemluvila, ať jedeme na lyže. A abychom nejeli sami, tak jsme přemluvili i kamarády a vzali i ségru, která však v životě na lyžích nestála, a tak strávila dvě hodiny v lyžařské škole. Chudák, bylo to pro ni strašně moc, hodina by jí stačila, ale poprala se s tím na výbornou, avšak potom prohlásila, že už nikdy na lyže nestoupne. 😀 Den jsme pak zakončili obědem v oblíbené restauraci a u kamarádky.

Na konec článku bych se ráda ještě vrátila k Mé čtenářské výzvě a přidala bych k ní ještě Krále Lávru (ano, knížku o třiceti osmi stránkách), kterého jsem si i rovnou zpracovala k maturitě. Taky bych se pozastavila u článku 17 things in 2017 a poslední bod aktualizovala ze sedmi na osm, nebo vlastně na devět - jít lyžovat mám ve výzvě 101 cílů za 1001 dní jako osmnáctý bod, který jsem ke konci roku stihla taky splnit a bod šedesát tři - dostat kytici tulipánů vlastně taky.


Přeji vám
, ať si dnešní poslední den roku dva tisíce sedmnáct užijete s těmi, koho máte rádi. A pokud nevíte, co za pochoutku zvolit k pití, dávám tip na jeden z mých minulých článků, na silvestrovské dipy a pomazánky.

Za uplynulý rok bych vám strašně ráda poděkovala a doufám, že si i ten příští rok v tom blogerském světě spolu užijeme! I když rok 2018 bude pro mě skrz školu hodně náročný, nějak se s tím poperu.

Tak tedy, krásný Nový rok dnes a hlavně krásný nový rok po celý rok!

S láskou, 
Elis 

You May Also Like

12 komentářů

 1. Haha, už pri prvom odstavci som sa musela pousmiať, keďže som mala pocit, že čítam o sebe. Aj ja vždy keď mám veľkú chuť písať článok a som práve sa priateľom, pošlem ho na xbox nech sa hrá a nech mám trochu času na to spísať svoje myšlienky :D My sme napríklad tento rok adventný veniec vôbec nemali a to som na trhoch trávila pomerne dosť času :D Ale akosi som sa nedokopala k tomu ho kúpiť. Samozrejme, Mikuláš je klasika, aj ja sa na neho každoročne teším! :D A Viedeň ti veľmi závidím, my sme tiež plánovali ísť ale nakoniec nám to časovo nevyšlo :( Inak sa vôbec nedivím, že si na plese počúvala samé pochvaly, fakt ti to neuveriteľne pristalo :) Taktiež sa viem stotožniť s tým, že máš problém vyhodiť tú kyticu tulipánov :D Ja som úplne rovnaká, navyše si napríklad všetky kytice s ružami, ktoré dostanem, vždy suším :D :D A na záver by som ti tiež chcela popriať krásny nový rok 2018, nech je plný radosti a krásnych momentov :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak super, alespoň v tom nejsme samy :D Děkuji moc za pochvalu a za přání! :)

   Vymazat
 2. Koukám, že prosinec sis moc užila :). Na vánoční trhy do Vídně bych taky ráda někdy vyjela, ale většinou je plno zápočtů před Vánocema, tak možná až po výšce :D.
  Ten účes byl krásný, a celkově jsi byla moc nádherná :).
  Na lyže bych taky jela, ale bohužel není s kým, a vlastně je ani nemám :D.
  Všechno nejlepší do nového roku! :)

  www.maly-kousek-nebe.blog.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vídeň je krásná, určitě, až budeš mít čas, neváhej! :) A děkuji moc!

   Vymazat
 3. Zaujímavý článok, veľmi sa mi páči líčenie aj účes. :)

  OdpovědětVymazat
 4. To je krásně pospané. Stihla si toho během prosince opravdu hodně :) Na plese ti to moc slušelo. Líčení ti krásně zvýraznilo oči. Tulipány jsou krásné! Kupuji si je na trzích z jara.

  www.thewaybya.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc :) U nás trhy s kytkami nemáme, což mě mrzí. Jinak bych si je kupovala pořád :)

   Vymazat
 5. Já se přemáhám, abych konečně vyzkoušela avokádo a mango. Jinak Anička ti udělala krásný učes, byla z tebe kočka! David taky pěkně překvapil, ale mě by potěšila taková ta klasika, růže. :) A doufám, že 2018 bude pro tebe úspěšný, hlavně kvůli maturity!

  http://naty-duskova.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Avokádo mi nechutná, mango jsem taky kdysi měla, ale už si moc nepamatuju, jak chutnalo :D Děkuji moc za pochvalu! Hlavně děkuji za Aničku :) Já na růže moc nejsem, i když jsem jich od něj dostala víc, než dost :D

   Vymazat
 6. Vypadá to jako užitý prosinec, je hezké že jsi si takhle na konec roku splnila nějaké věci :) Hodně štěstí do Nového roku! :)

  OdpovědětVymazat