JANUARY ♡ BESTIES

31. ledna 2018
Jedním slovem bych mohla první měsíc roku dva tisíce osmnáct nazvat jako stres. Z každé strany na mě koukal. Ve škole, doma... O to víc jsem si dala tu práci, abych našla maličkosti, které mi udělaly radost a leden nějakým způsobem oživily. No a tady jsou;
Nejkrásnějším zážitkem pro mě byl určitě ten, kdy mi přítel oznámil, že se cestou ze školy staví u mě ve škole. A i když jsme spolu strávili jen půl hodiny, bylo to pro mě hodně důležité a emotivní. Určitě si říkáte, že jsem trefená, ale věřte mi, že tohle byl okamžik, ze kterého se mi chtělo brečet. Celé tři roky jsme se denně vidívali ve škole, chodili spolu na obědy, trávili přestávky. Jenže teď, co je přítel na vysoké, se vidíme jen o víkendech - a to mnohdy, jestli vůbec. Chápete tedy, že každá minuta nám je drahá. 

Tady jsem ani moc váhat nemusela. Jednoznačně to je šála, kterou jsem dostala od kamarádky na Vánoce. Ihned, když jsem ji viděla, tak mě málem trefilo. Už několik měsíců jsem po ní pokukovala, ale pořád jsem se nedokopala si ji koupit. O to víc mě to potěšilo, protože jsem se o ní kamarádce vůbec nezmiňovala. A co víc? Ladí mi i s mým oblíbeným kabátem, který tuto zimu nosím.


Za tento měsíc jsem přečetla dvě knihy. Byly to knihy Malý princ a Romeo, Julie a tma. Nejvíce se mi líbila Romeo, Julie a tma, o které jsem musela napsat článek, protože si mě naprosto získala. Z filmů jsem toho moc nového neviděla, ale s přítelem jsme si jeden víkend udělali pohodu a koukli se na Padesát odstínů šedi

Naprosto jsem si zamilovala bylinkový čaj od Teekanne s názvem Štíhlá linie. Původně jsem ho koupila mamce, ale jednou jsem ochutnala a nemůžu odolat. Vařím si ho každý den a co je fajn, chutná mi i bez cukru, což je pro mě veliký úspěch. Kupovala jsem ho tenkrát v Rossmannu a vím, že byl ve slevě a stál nějak do 20,-. Oficiální popis tohoto čaje zní: Bylinná směs vhodná k regulaci tělesné hmotnosti. Kromě změny profilovky na Facebooku jsem změnila i kabátek blogu. Co na něj říkáte? Podle mě to je určitě něco úplně jiného, než tu doposud bylo. Změnila jsem rovnou i font a zjednodušila logo v záhlaví. Přítel ze začátku tvrdil, že ten minulý byl lepší, ale podle mě to je o zvyku. Co myslíte? 

Ještě bych se ale mohla na moment vrátit k tomu Facebooku. Jeden víkend jsem se rozhodla, že úplně vypnu a budu se věnovat jen škole, čtení a biatlonu. Všichni okolo byli negativní a já si potřebovala srovnat myšlenky. No a tak jsem si v pátek večer zrušila Facebook i Messenger. Byl to snad ten nejlepší a nejvíc na pohodu víkend, co jsem zatím zažila. Pak jsem se na něj musela v neděli večer (bohužel) vrátit skrz školu, ale mám v plánu tohle dělat častěji. Určitě to zkuste i vy.

Ve věcech spojených se školou se toho událo docela dost. Kromě toho, že jsem dostala napomenutí třídního za dvě neomluvené hodiny (protože se mi prostě v tom těláku být nechtělo), a že jsem byla celý měsíc v pejru skrz známky a pololetky, které jsem stejně nepsala, protože jsem poslední týden před možnými opravami onemocněla, tak nám přišly šerpy a stužky na maturiťák. Jsme z nich strašně nadšení. Stužky jsme si hned rozdali, šerpy dostaneme až na plese. 


A jaký byl váš leden?

S láskou,
Elis ♥

14 komentářů:

 1. beautiful blog! I really like how you write
  and what you give photos. wonderful!
  I have a question, you will agree to follow for follow?
  I like to be in touch with inspirational blogs.
  Greetings from Poland!
  ayuna-chan.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 2. Jé, tu šálu mám také =) je fakt úžasná

  http://xoxoronnie.blog.cz/

  OdpovědětVymazat
 3. Je moc fajn, že sis leden dokázala i tak zpříjemnit a najít v něm tolik pěkných věcí a zážitků, vždyť z maličkostí se skládá život, ne? :))
  A to napomenutí je vtipné :D, u nás to na gymplu taky řešili, tak jsem zašla k doktorce a nechala si navýšit absenci a zdarec :D.
  S tím Facebookem je to někdy hodně polehčující, i když já ho používám hodně do školy no :/. Ať se t

  OdpovědětVymazat
 4. Je moc fajn, že sis dokázala najít tolik krásných věcí a zážitků během špatného období :), z maličkostí se skládá celý život přece :)).
  To napomenutí je vtipné :d, i když pamatuju si, že na gymplu to taky u nás řešili, tak jsem si nechala u doktorky navýšit absenci a zdarec :D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. U nás je to celkově na hlavu. Teď dali i zákaz nošení bund, protože někteří chodí ven kouřit :D :D Jako by pro ně byl problém si pro tu bundu dojít do šatny :D

   Vymazat
 5. Podle mě je důležité umět se radovat z maličkostí a také se o to snažím.
  Dokážu si představit, jak pěkné to pro tebe muselo být, když se za tebou přítel stavil. Sama si vždycky užívám tyhle momenty, protože se bohužel s mým přítelem také vídáme málo.
  Obě dvě knihy jsem četla loni k maturitě. Z Malého prince jsem tak nadšená jako ostatní teda nebyla, ale Romeo, Julie a tma se mi líbila.
  Bylinkové čaje a já nejsme velcí kamarádi. Preferuji ovocné - doporučuji švestkový od Loyd. To je můj all time favourite. Na tvé fotce jsem si ale zamilovala ten hrnek, je fakt krásný.
  Můj leden byl poněkud hektický, ale řekla bych, že jsem ho zvládla dobře. Zkouškové jsem proplula docela v pohodě, i když mi teda ještě zbývá jedna zkouška, ale to už bude snad jen formalitka.

  https://dvakratjedensvet.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Malý princ mě taky moc nezaujal. Čekala jsem od něj víc, protože ho všichni opěvovali :) Momentálně čtu Fimfárum. Děkuji za tip na čaj, jakmile na něj narazím, zkusím ho :) Držím palce na poslední zkoušku!

   Vymazat
 6. Krásné shrnutí měsíce. Člověk si musí dělat pořád radost i v podobě maličkostí. ❤️

  OdpovědětVymazat
 7. Nový vzhled blogu se mi líbí :) Je občas fajn vypnout od FB a messengeru, to mi problém nedělá, ale ten instagram! Na tom jsem fakt závislá :D

  www.thewaybya.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Instagram je taky zlo, o tom žádná, ale FB u mě vede na plné čáře :D

   Vymazat

@elisminarova