MIŘTE NA MĚSÍC

6. ledna 2018
Dům snů, peníze, sportovní auto, dovolená v Karibiku… Pro každého je důležité něco jiného. A každý něco jiného vyhledává. Pamatuji si na časy, kdy pro mě byla nejdůležitější rodina. Potom přátelé, láska, mnohdy i peníze. S přibývajícím věkem se mé potřeby měnily a ještě stále mění.
Momentálně je mou prioritou maturita. Mezi povinnou četbou však ale beru do ruky duchovní knihy a snažím se najít a vyčíst to, jak k sobě přistupovat. Jak si sama sebe vážit a jak vlastně vypadá sebeláska.
Zjistila jsem, že se to nedá naučit hned. Chce to čas a trpělivost. Hlavně to chce, abychom si věřili. A to i v těch nejtěžších situacích a životních zkouškách. A pokud se nám něco nepodaří, nedělat si z toho hlavu, ba naopak. Pochválit se, že jsme to alespoň zkusili.

Usmívat se. Rozdávat energii. Naučit se mít rádi takoví, jací jsme. Jakmile se naučíme žít sami se sebou a mít se rádi, dokážeme už vše udělat tak, abychom byli spokojení.  A hlavně, dokážeme dát lidem upřímnou lásku. Protože jakou lásku přijímáme, takovou kolem sebe rozdáváme. A proto, miřte na měsíc. I když se netrefíte, skončíte mezi hvězdami. (Les Brown)

S láskou,
Elis ♥
6 komentářů:

 1. krásne napísaný článok, tiež si myslím, že je hlavné veriť sama sebe <3

  OdpovědětVymazat
 2. Moc hezky řečeno, taková cesta za sebepoznáním a sebeláskou je opravdu dlouhá, možná nekonečná. Možná smyslem života. A až si to člověk uvědomí, že se nedočká štěstí a radostí při "až budu někde, až dosáhnu nečeho", ale že to celé je proces, který se musí naučit (naučit - protože to není tak snadné, přeorientovat se hned) vnímat teď a tady, pak teprve pochopí, co vlastně štěstí znamená. A je důležité si to připomínat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hezky jsi to napsala, nezbývá mi, než jen souhlasit :)

   Vymazat
 3. Pěkně napsáno. A myslím si, že jakmile maturitu uděláš, zjistíš, že je to mnohem větší strašák, než jaká je realita.

  OdpovědětVymazat

@elisminarova