SMALL STEPS TO HAPPINESS

by - úterý, ledna 09, 2018

Už nejsem ten typ člověka, co by si dával předsevzetí. Stejně jsem je nikdy nesplnila a jak jsem četla na jednom blogu, předevzetí by měla být spontánní, protože jinak je nikdy neuskutečníme. Já mám však v hlavě a hlavně v srdci několik věcí, kterých bych chtěla v tomto roce docílit. Nenazvala bych je předsevzetími, ale přáními. Spousta z nich je uvedená i v mé výzvě; já jsem však vybrala 10 věcí, u kterých bych byla ráda, kdyby se mi splnily už letos.


Začnu takovými těmi hmotnějšími přáními:


1/ Koupit si cvičící plán a celý ho odcvičit. | Už nějaký čas koukám po osmitýdenním plánu od Nikoly Kičmerové. Ráda bych si ho koupila do konce ledna, tak uvidíme, jak to půjde.

2/ Užít si maturitní ples. | Šaty už nejspíše vybrané mám, teď už jen zbývá doladit make-up, účes, manikúru, koupit lístky, pozvat známé, nechat se ošerpovat a být součástí té úžasné atmosféry, kterou každý zažije jen jedenkrát za život. Už se moc těším, až tento den budu nacházet ve svých vzpomínkách.

3/ Vycestovat do zahraničí. | Ráda cestuji a poznávám nová místa. A jelikož jsem neměla možnost jich poznat takové množství, jaké chci, chci cestovat. A to nejlépe pořád. Mým cílem je navštívit každý rok 1 - 2 země, kolik to bude letos, to čert ví.

4/ Odmaturovat! | Tohle je takovým mým TOP cílem. Už se moc těším na to, až budu v ruce držet maturitní vysvědčení a s úlevou si oddechnu, že už to mám konečně za sebou a se slzami v očích budu vzpomínat na to, jak ty čtyři roky neskutečně rychle utekly.


5/ Udělat přijímačky na vysokou. | Studovat vysokou a rozšiřovat tak obzory v oboru, který mě baví, je jeden z mých snů. Pokud budu mít štěstí a na výšku se dostanu, budu jedině ráda. Pokud ne, svět se nezboří. Vždycky lze najít nějaké řešení. Budu ale doufat, že mé přání bude vyslyšeno.

6/ Jet s přítelem na dovolenou, nejlépe k moři. | Ať už po vydařené, či nevydařené maturitě nebo přijímacích zkouškách na vysokou školu, letos bych ráda zavítala k moři. A to nejraději s přítelem. Naposled jsem byla u moře v Chorvatsku a to před dvěma lety a už mi to válení na pláži a koukání na vlny chybí.


No a teď něco z toho "psychického" a osobnějšího soudku:

7/ Nebrat si věci tak moc osobně. | Stačí totiž, když mi někdo něco vytkne a já jsem z toho na nervy a v koncích. A hlavně, když mi to řekne někdo cizí. Bližší osoby a vrstevníky dokážu poslat takzvaně do zadku, ale co ten zbytek? Doufám, že mě tohle brzy přejde, protože jinak jsem v koncích a v životě se nikam moc neposunu.

8/ Nebýt tolik lístostivá. | Nevím, čím to je, že jsem tak moc vyměklá a skoro každého mi přijde líto. Někomu spadne jablko v obchodě - je mi ho líto. Někdo uvaří něco, co tomu druhému nechutná - je mi ho líto. Budu si na tom muset zapracovat!  

9/ Nehledět tolik na city ostatních. | "Nemůžu to udělat, bude se zlobit." Věta, kterou si neustále omýlám v hlavě, když chci něco udělat, ale nakonec to neudělám, protože ta věta. Chci se řídit heslem: Dělej to, co uznáš za vhodné, ale následky si pak nes sám. 

10/ Vydržet, vydržet, vydržet! | A ještě jednou vydržet. Kéž by byl už konec června, já měla v ruce maturitní vysvědčení, byla přijatá na výšku a mohla konečně vypadnout z toho domácího kolotoče, který je měsíc od měsíce nesnesitelnější.

A jaké máte cíle, či přání na tento rok vy?

S láskou,
Elis ♥You May Also Like

10 komentářů

 1. Moc pěkný článek :) Také bych letos chtěla vycestovat do zahraničí a dostat se na svou vysněnou školu

  OdpovědětVymazat
 2. Taky si říkám kéž by byl konec června, ale pro změnu by jsme měla odstátnicováno :-D
  Taky si nedávám předsevzetí, spíš mám cíle. :)
  Somethingbykate

  OdpovědětVymazat
 3. Hezký článek. Už se také moc těším na léto, ta zima je ubíjející a určitě ke štěstí pomůže někam vycestovat :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc :) Mně by zima nevadila, pokud by byla fakt zimou :/

   Vymazat
 4. I mým největším cílem pro letošní rok je maturita. Hodně si přeji, aby se povedla, ale kdyby ne, svět se také nezboří. Přeci jenom jsme jen lidé. :) Další cíl mám přijímačky. Zkusím práva a žurnalistiku, tak doufám, že aspoň jedno z toho vyjde. A to by bylo asi tak vše.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já už jsem rozhodnutá na ČJ a ZSV na jednu školu a ČJ a OV a druhou školu :) Práva ti nezávidím, jsou těžká jako prase... Stačí mi předmět Právo a daně :D Přeji ti ale hodně štěstí!

   Vymazat
 5. Maturitu určitě zvládneš, levoiu zadní! Moc dobře si pamatuju, jak jsem se před rokem stresovala já :D, a teď jsem na VŠ a je to ještě asi tak 10x horší, zato to přicházelo pomalu, setrvačně a trvá to dlouho, až se mi z toho vyrašilo akné, a to je fakt děs!:D I když ono tomu možná přispívá občas i víno, a noční Brno, ale pšš :D.
  Přeju ti, aby se ti předsevzetí vyplnily!:)) Taky bych moc chtěla cestovat, a nejlépe k moři, ale chybí mi finance, tak trošičku i lidi(i když věřím, že ti by se našli), a taky hlavně svoboda (naši by to asi nepřežili, kdybych jela bez nich) a jakožto chudý a zaneprázdněný student si budu muset počkat ještě pár let :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za podporu! Doufám, že to zvládnu :) Na tom, že se jdeš odreagovat, vůbec nic není. Co se týče dovolené, tak se chceme v létě stěhovat s přítelem do bytu, tak nevím, jak vyjdou finance, ale bylo by fajn, kdyby nám zbylo alespoň na to Chorvatsko :D Rodiče... to je kapitola sama pro sebe :)

   Vymazat