SONGS THAT MAKE ME CRY

19. ledna 2018
Dneska nečekejte žádný pozitivní článek s plnou hrstí informací o tom, co mě dělá šťastnou a jak se pořád směju. Momentálně mám toho tak strašně moc, že jsem nepříjemná na všechny okolo. Rozhodla jsem se tedy, že vám v dnešním článku představím několik písniček, u kterých se skoro vždy rozbrečím a k tomu vám vypíšu i pár mých aktuálních myšlenkových pochodů. Takže kdo máte chuť si zkazit veselou náladu a nebo jste právě ve stejné "formě", s chutí do čtení


zdroj: usplash.com

Škola, rodina, kamarádi, přítel. Je toho teď tolik, co mě trápí. Jsem ve strašném stresu. Všechno se mi bortí jako domeček z karet a já místo toho, abych problémy řešila, tak si dávám ještě větší zátěž a stroze jen řvu a obviňuji všechny okolo. Třeba dnes jsme psali v matematice pololetku na učivo, které jsem prostě nepobrala. Což se u mě nestává moc často a většinou píšu písemky na jedničky. Jenže já měla dobře jen čtyři příklady z cca 20. Už teď vím, že dostanu za pět, a že mi to na vysněné vyznamenání stačit nebude, protože budu mít najednou průměr 2,74 - což na dvě určitě u učitele neukecám. A já pak byla nepříjemná na přítele. Jen proto, že já jsem blbá a nepochopila jsem to. 


Do toho jsem strašně žárlivá, cholerická a chybí mi kapka sebevědomí. Jsem tlustá. Mám špatné známky. Jsem blbá. Myslela jsem, že jsem z takových myšlenek už vyrostla, ale čím víc se toho na mě valí, tím víc se mi tyto domněnky vrací. Jediný, pro koho jsem stále krásná, je přítel. A umí mi to říct. Je na mě strašně moc hodný. Až se mu divím, že se mnou ještě je, protože já, když se naštvu, jsem schopná říct a napsat cokoliv. Strašně rychle vybouchnu a potřebuji mnohdy najít pochopení. A to ze všech stran. Od rodičů, kamarádů a hlavně přítele. Je to právě náš vztah, který mi dodává sílu. Ale když se pohádáme, jsem schopná probrečet miliony kapesníků a u každé písničky, která mi hraje, si vybavit takové vzpomínky, které mi slzy ještě více do očí vhání.


Než jsem začala chodit s přítelem, byla jsem zásadová. Byla jsem sice nezadaná, ale byla jsem prostě svá. Co jsem řekla, to jsem udělala a nepřemýšlela jsem nad tím, jestli ano nebo ne. Prostě jsem jednou řekla, tak jsem tak udělala. Teď jsem trošku vyměkla. Něco si řeknu, ale pak uvažuji nad tím, jestli ano a nebo ne. Nechci říct, že ta to může přítel, ale člověk se mění. Občas bych se chtěla vrátit o čtyři roky zpátky a být zase ta bezstarostná holka, které se nic nedotkne, všechny takzvaně vypálkuje a žije si to svoje.


Občas by si hlavně měli i lidé uvědomit, že jsem dospělá, a že mám svůj vlastní život. Své priority, sny a plány. A že i když žiji s rodiči pod jejich střechou a živí mě, neznamená to, že musím dělat vše tak, jak si písknou a zavelí. Zákazy, příkazy. To je jejich. Ale já jsem taky jen člověk a mám dovoleno se mýlit, být náladová a nebo neudělat něco, co se mi nelíbí. 

Užijte si víkend a smějte se jen, když to jde. Neskrývejte, že je něco špatně, a že se necítíte dobře. O tom život je. 

S láskou,
Elis ♥

8 komentářů:

 1. V poslednej dobe stres obklopuje aj mňa, takže ťa úplne chápem, ale nemôžeš si všetko brať až tak k srdcu, aj keď viem, že to občas proste nejde. Vôbec sa z ničoho neobviňuj a nepodporuj tie zlé myšlienky, všetko sa vyrieši a stres a zlá nálada bude fuč, uvidíš :)

  FRENCHSTYLE

  OdpovědětVymazat
 2. Achjo, Eli, jako bys mi mluvila z duše.. taky toho mám teď moc, a celkově je nějaké divné období.. zkouškové, naši se doma hádají.. bývám teď více doma, ale i když jsem přes semestr v Brně, mamka má neustále potřebu diktovat mi každičký krok, a přitom jediné, co by ji k tomu asi mohlo vést, že mě pořád financuje a živí, jinak by měli naši rodiče pochopit, že v 19-20 letech už člověk není mimino, a sami měli už tenkrát děti..
  Je fajn, že tě přítel dokáže podržet :), a myslím, že to není ani jím, kdo tě takhle "zkrotil", pokud je to to správné slovo. Vyspěla jsi, už konáš věci s rozvahou. Mám to stejně, ale nikomu než sobě to nepřikládám. Buď ráda za to, jaká jsi. Jsi moc pěkná, a hele, jsi určitě i chytrá, já teď bojuju s předmětem Inženýrství (čti matikafyzika) na VŠ.. a vážně se cítím, jak největší debil.Nejhorší je, že tady nejde o známky, ale o to, jestli ten předmět dám teď, a když ne za rok, tak jim můžu zamávat :/. Leden je neskutečně vyčerpávající, a bohatý na depku, tak se nenechme jí ovládnout:). A přesně, jak píšeš, pokud ti je špatně, není na ostudu dát to najevo:), právě naopak. Přetvářka je daleko horší. Nezapomeň na věci, co máš ráda.. čti, koukej na filmy, choď ven, a ono to zase poleví :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc dekuji za mila slova, Denisko:) Taky ti drzim palce, at to zvladnes...at to zvladneme obe! Verim, ze jednou urcite bude lip a vsechno bude takove, jake chceme:)

   Vymazat
 3. Chápem ťa. Niekedy je lepšie keď to človek zo seba dostane a potom je pokoj. Ja som mala v piatok takú ,,debku" zo známkami. Bolo mi trochu do plaču ale potom som si povedala, že život je len jeden. A hneď ako som na to prestala myslieť, bolo mi oveľa lepšie. Ale uvedomujem si, že sa to niekedy nedá. Ale ja verí, že to zvládneš, Veľa šťastia, nervov a dobrej nálady!

  https://laureysworldkitchen.blogspot.sk/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc :) Já jsem člověk s malým sebevědomím. Rodiče mi pořád vtloukali do hlavy, jak jsem blbá a jak na nic nemám; proto mám tendenci pořád něco dokazovat a být lepší a lepší :)

   Vymazat
 4. Ten poslední odstavec přesně vystihuje mojí situaci, kterou jsem měla ještě před rokem? Vlastně už dvěma :D Ono bude líp. Třeba moji starší sourozenci mě pořád jako dospělou neberou. Teda asi jak kdy. Cholerická jsem byla taky, řekla jsem všechno na plnou hubua pak se to vymstilo, hodněkrát. Teď? Uvědomila jsem si, že vybouchnout není vždycky řešení, a jde mi to! Lepším se :)

  www.thewaybya.blogspot.cz

  www.thewaybya.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud půjde vše podle plánů, taky by už mohlo být příští rok touhle dobou líp, ale to je jen takový předběžný plán :) Jsem ráda, že to zlepšilo alespoň u tebe a za to, že se dokážeš ovládat, tě obdivuji :)

   Vymazat

@elisminarova