TO SUM UP • FIFTY SHADES OF GREY, DARKER & FREED

16. února 2018
Ano, i já patřím mezi milovníky série Fifty Shades... Ze začátku mě tato mánie minula a první díl jsem viděla až několik let po premiéře. Ale po zhlédnutí Padesáti odstínů šedi, jsem ihned musela vidět pokračování. No a tak rok dal rok a já tu sedím za notebookem a chystám se napsat shrnutí o tom, jak na mě tyto tři filmy zapůsobily, jak se mi líbily a jak jsem na poslední dva díly vyrazila s přítelem do kina - a to jsem ho nemusela ani moc přemlouvat.
Ačkoliv se mi film líbil a dala bych mu vysoké hodnocení, zase tak velký poprask bych z něj nedělala. Líbil se mi, to ano, ale ne tak, že bych z něj šílela, jako většina. Do filmu jsem se dlouhou dobu tlačila, protože jsem si chtěla nejdříve přečíst knihu, ale jak se znám, tak než bych knihu přečetla, vyšel by už druhý díl, takže bych stejně skončila dřív u filmu. I tak to nic nemění na tom, že si knihu chci stále přečíst a doufám, že kniha bude lepší, než film.

Fifty Shades of Darker / Padesát odstínů temnoty (2017)
Abych řekla pravdu, nijak zvlášť jsem neprahla po tom jít do kina na Fifty shades..., ale když mi přítel pár dní před premiérou poslal trailer s tím, že se mu líbí, a že by na film rád šel, nebránila jsem se. Podívali jsme se tedy spolu na první díl této trilogie (on poprvé, já podruhé) a byli plně připraveni vyrazit do kina. A tak se také jednoho z posledních dnů, kdy se film ještě promítal, stalo. Budu se také přiklánět k těm, kterým se druhý díl líbil více, než ten první. Konečně šla z filmu poznat láska! Líbilo se mi, že se Christian choval k Aně jako k přítelkyni a ne jako k jeho věci. Abych řekla pravdu, nemám tomuto filmu co vytknout a těším se, co předvede třetí díl této trilogie. A to, že film není přesně podle knihy? Vůbec mi to nevadí, ba naopak. O to víc mám chuť si knížky přečíst. 


Z posledního dílu jsem naprosto zklamaná. Asi možná proto, že mě druhý díl naprosto uchvátil a tak jsem i od tohohle dílu čekala něco víc. Bohužel, nebylo to úplně ono, co jsem očekávala. I trailer vypadal, že tento film bude naprostá pecka a dokonale tak zakončí tuto trilogii. Ale abych nebyla jen negativní, tak musím říct, že tenhle díl byl lepší, než ten první. Nejvíce ze všeho se mi ale stejně líbila nostalgická chvilka, která byla ke konci filmu. 
Takže závěrem? Nelituji peněz, které jsem dala za kino, abych se na film podívala. Nelituji ani času, který jsem koukáním na filmy strávila. Hodně se mi líbí, že má každý díl svou písničku. Love me like you do, I don't wanna life forever a For you, který nazpívala přímo Rita Ora, která ve filmu ztvárňuje jednu z hlavních postav. Nejvíce mi k srdci přirostl druhý díl a mrzí mě, že série skončila (tak to je ale u většiny filmů, které jsou na díly). Už se ale těším, až si někdy udělám Fifty Shades maraton. 

S láskou,
Elis ♥

15 komentářů:

 1. Já na Padesáti odstínech svobody byla v pondělí v kině a na rozdíl od tebe jsem z něj byla nadšená, sice mi některý scény přišly zbytečný, ale celkově se mi film překvapivě líbil :) Fifty Shades maraton taky plánuju, moc nevím, o čem předchozí dva filmy jsou :D

  Another Dominika

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chápu, že tě trojka zaujala, je to krásný film, o tom žádná :) Ale třeba, až uvidíš předchozí dva díly, názor změníš :)

   Vymazat
 2. První díl jsem viděla a i četla, na druhý si čekám a stáhnu si ho doma =)

  http://xoxoronnie.blog.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já si chci knihy taky přečíst, ale nemám tolik času, bohužel :(

   Vymazat
 3. Hey dear!
  Loved the post and the blog <3 i already followed :)
  I want invite you to visit and follow mine <3

  pimentamaisdoce.blogspot.pt <3

  OdpovědětVymazat
 4. Mě se poslední díl poměrně líbil, ikdyž byl trochu uspěchaný :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Osobne mám na toto trocha menšinový/nepopulárny názor. Nápad mi to príde fajn, ale čítala som prvú knihu iba prvých 9 alebo 10 kapitol a nemohla som Ďalej. podľa mňa by to chcelo o niečo lepšie autorské spracovanie a film. ach :D Pri prvom filme som ten čas už nevedela presedieť, bolo to strašne dlhé (ale chápem, že pre príbeh podstatné).
  Je pekné ale vidieť aj kritiku na tie filmy, pretože väčšina sa zdá byť nadšená a to zlé nevidí :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mě by zajímalo, jestli je film opravdu takový, jako je kniha :)

   Vymazat
 6. Film se mi šíleně líbil a věděla jsem už předem, že určitě nebudu zklamaná. Skvělý závěr celé série! :))

  http://s-hejvi.blog.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já od něj čekala trošku víc, no :) Ale nic to nemění na tom, že je to krásný film :)

   Vymazat
 7. Padesát odstínů šedi jsem viděla a taky popravdě nechápu, co s tím všichni mají. :D :) Nicméně, film se líbil, knihu jsem ale zatím nečetla. Já doufám, že si tyhle všechny knihy přečtu KONEČNĚ po maturitě. To bude spoouuusty času.
  V nejbližší době se chystám shlédnout Padesát odstínů temnoty. Ještě jsem je neviděla. :) A na Padesát odstínů svobody si počkám. Do kina na to asi nutně nepotřebuji jít.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já ty filmy naprosto miluji :) ♥ Ke kníže se dokopávám už několik let :D

   Vymazat
 8. Já se ještě nerozkývala k druhému dílu, nějak mě zatím nelákal, jak to bylo asi u Tebe. Ale už si konečně musím najít čas. :)

  KARINPETREKOVA.CZ

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Věřím, že jakmile ho uvidíš, budeš mít nutkání si ihned pustí i třetí :D

   Vymazat

@elisminarova