JAK JSEM SI PŮJČOVALA ŠATY NA MATURIŤÁK

by - sobota, března 03, 2018

Víte, jaké je shánění šatů na poslední chvíli? Já to doposud taky nevěděla. Zrovna tuhle záležitost jsem chtěla mít vyřešenou docela s předstihem, abych mohla doladit poslední detaily, jako jsou nehty, líčení, účes, šperky... Ale ne vždy jde všechno podle plánů a chtíčí. No, a tak jsem se dvacet pět dní před maturiťákem dozvěděla, že vlastně nemám šaty...Se sháněním šatů na svůj maturitní ples, jsem začala už někdy v prosinci. Obhlídla jsem si několik webů a facebookových stránek a vybrala si půjčovnu, která měla super hodnocení a hlavně, která měla šaty, do kterých jsem se naprosto zamilovala

Poslala jsem jim tedy na Facebooku fotku šatů, které se mi líbily s otázkou, kolik by stálo půjčovné. (Říkala jsem si, že dám maximálně 3 000,-, více ne.) Jednalo se o fotokoláž čtyř šatů, já se dotazovala pouze na jedny. Bylo mi oznámeno, že částka za půjčení je o tisícovku větší, než jsem chtěla, ale řekla jsem si, že si šaty jdu zatím jen vyzkoušet, takže to řešit nebudu.

Domluvili jsme si tedy zkoušku šatů na 28. prosince. Pár dní před mi napsali, že se omlouvají, ale, že paní, která měla být dvacátého osmého na prodejně onemocněla, a tak musíme schůzku zrušit. Začala jsem být už trošku nervózní, ale domluvili jsme se, že se stavím co nejdříve po Novém roce a to mělo být v pátek 5. ledna.

Přemluvila jsem tedy přítele, ať mě v pátek po škole vyzvedne a vyrazili jsme. Když jsem vešla do půjčovny a nahlásila své jméno, bylo mi řečeno, že jsem přišla o půl hodiny dřív, než jsem měla, ale, že to vlastně vůbec nevadí, protože jedna nevěsta stejně nepřišla. Paní za kasou mi pokynula, ať jdu do zkušební kabinky a vysvleču se. Vůbec jsem nevěděla, co to má znamenat. Za chvíli za mnou přiběhla druhá paní s šatama, na které jsem se jí na Facebooku ptala. Byly naprosto nádherné a přítel z nich byl unešený. 

Jenže za chvíli přinesla ještě další troje šaty - ty další, které byly na fotce, kterou jsem posílala jako ilustrační. I když jsem neměla v plánu si zkoušet další šaty, které na fotce byly, nakonec jsem si řekla, že proč ne. Když už jsem do půjčovny jela cca 50 km, tak si jich vyzkouším co nejvíc. Všechny troje šaty byly ve finále úplně dokonalé. Ty čtvrté mi neseděly, protože se mě paní snažila nacpat snad do velikosti 32, když já nosívám 36/38. 

Po zkoušce všech čtyř šatů jsem čekala, že si budu moct vyzkoušet i jiné šaty. Jenže, bohužel. Prý jsem si vybrala na zkoušku jen tyto šaty (wtf?). Neměla jsem ale náladu se nějak dohadovat a něco vysvětlovat. Jen jsem se zeptala, jestli se můžu ještě rozhodnout, které šaty si nakonec půjčím, protože jedny byly hezčí než druhé. Prý, že ano, že mi je podrží. Pak mi paní ještě řekla, že cena půjčovného na všechny šaty je stejná, že záloha je 1 000,- a zakončila to slovy: Na shledanou

Celý týden jsem se pak rozmýšlela, které si vzít. Už už jsem byla rozhodnutá pro ty modré, s krajkou, ale když jsem zjistila, že převážná většina holek bude mít modré šaty, rozhodla jsem se pro ty černé s nude sukní. Na facebookovém profilu jsem se pak ptala, kdy si mám přijet na zkoušku, když mám maturák 24. února. Prý si to mám domluvit telefonicky. (Což jsem nechápala, když celou dobu jsme všechno domlouvali přes FB.) 

30. ledna jsem tam volala:
"A Vy jste platila zálohu?" 
"Ne, po mně nikdo nic nechtěl." 
"Nooo, my máme čtyři pobočky a nevím, jestli šaty budou ještě volné, když jste nezaplatila zálohu. Nemůžeme Vám držet šaty bez zálohy." 
"Ale mně paní řekla, že mi je podrží i bez zálohy." 
"No, já se podívám, jestli jsou ještě volné a dám Vám vědět." 

Za hodinu telefonát:
"Dobrý den, tak se omlouvám, ale ani jedny z těch šatů, které jste si zkoušela, nejsou na 24. února volné." 
"Aha a co mám teď dělat?"
"Buď si přijeďte pár dní před plesem a možná ještě nějaké volné budou a nebo mi pošlete fotky na Facebooku a já Vám řeknu, jestli jsou volné a nebo ne."

Naštvaná pokládám telefon a začínám nadávat na všechno a všechny okolo. Vyčítám si, že jsem se nedokázala rozhodnout hned a nechápu, proč mi v salónu neřekli, ať jim tam nechám zálohu na každé šaty s tím, že se pak peníze převedou na ty top, které si vyberu. Kamarádka mě ale uklidňuje, že beztak určitě najdu ještě hezčí šaty, než byly tyto.

Po pár hodinách rozdýchání lezu zase na Facebook a projíždím fotky šatů, které salón nabízí. Posílám tedy zprávou devět fotek s dotazem: "Jsou některé z těchto šatů ještě volné na 24. 2.?" Za den mi přijde zpráva s dotazem, zda-li jsem si u nich někdy zkoušela šaty, které šaty z fotek se mi nejvíce líbí a jakou mám velikost. 

Po výměně pár zpráv se konečně dozvídám, že z fotek, které jsem poslala, nejsou dostupné jen dvoje. (Trošku mi spadne kámen ze srdce.) Tak se ptám, jestli mají volno na zkoušku už v pátek 2. února. Prý si mám zavolat do pobočky, kde si chci šaty vyzkoušet, že neví, jestli budou mít místo. Když se ptám, jestli, když jim ve čtvrtek zavolám, budou schopni dopravit šaty z poboček A, B a C do pobočky D, je mi zpráva jen zobrazena


V sobotu ráno to už ale nemůžu vydržet a vyhledávám další půjčovny - ty, co jsou bližší, levnější a hlavně ty, kterým jsem se chtěla vyhnout, protože mě na webu a ani na Facebooku žádné šaty nezaujaly. Tu, kde jsem byla, volím až jako poslední možnost a tak na netu nalézám dvě půjčovny, které přes zprávy ihned kontaktuji. Po pár zprávách usuzuji, že si první únorový týden musím do obou půjčoven zajet, protože pak už nebude čas.

Jenže nakonec to vzdávám úplně, kašlu na půjčovny a šaty si objednávám na netu. Jen se modlím, ať mi šaty do maturáku dojdou, ať nikdo nemá stejné a ať mi sedí.

V pondělí, šest dní před maturitním plesem, mi šaty přišly! Jsou nádherné. Mají tylovou sukni, krásnou krajku, ale trošku mi nesedí na zádech. Díky bohu za to, že je mamka švadlena a tak to spraví pár zapošití. V ten stejný den mi taky přišlo psaníčko a nakonec jsem zjistila, že jsem ještě dva a půl tisíce ušetřila! 


Šaty měly obrovský úspěchcítila jsem se jako princezna a dostala jsem na ně nejednu chválu. Ještě teď, když kolem nich projdu, tak na ně musím pokaždé sáhnout, protože jsou prostě boží. ♥

S láskou,
Elis ♥

You May Also Like

14 komentářů

 1. Přístup v prvním půjčovně byl teda naprosto šílenej, ale hlavně, že to nakonec všechno dobře dopadlo :) Tvoje maturitní šaty jsou nádherné ♥

  Another Dominika

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc :) Šaty tam měli krásné, ale ten přístup... no, hrůza!

   Vymazat
 2. Šaty jsou opravdu nádherné, přesně tenhle styl miluju. A celý to zní dost strašně, taky bych už ztrácela nervy... já sice maturák nemám (naše škole je prostě nevede), ale vím, jak úmorné to bylo na prodlouženou...
  Kout světa

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Do tanečních jsem si šaty kupovala a právě proto, že mi jen visí ve skříni, jsem si chtěla na maturiťák půjčit. Nakonec jsem ale ráda, že jsem si je nepůjčovala :)

   Vymazat
 3. Šaty jsou moc krásné, tak díky bohu, že to dobře dopadlo! :) Být tebou bych byla hodně naštvaná.

  OdpovědětVymazat
 4. Jsou moc krásné!!! :)
  Já třeba vůbec neřešila shánění šatů a pak najednou v listopadu jsem se rozhodla, že tam teda zajedu a něco vyberu :D nakonec jsem si vybrala jednoduché šaty akorát jsem nevěděla vůbec kolik stojí půjčovné. Nakonec půjčovné bylo levnější o dost než jsem měla přichystané:D, tak jsem byla moc ráda.

  Shard of Dreams

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc :) Já si prvně zjišťovala ceny, protože ty jsou teď vážně mazec.

   Vymazat
 5. Uuuuuf, já si taky vzpomínám, že jsem zažila srandu při hledání šatů na maturitní ples! Nakonec jsem taky měla úplně jiný než jsem si vysnila a měly úspěch stejně jako ty Tvoje, takže víš co, asi to tak mělo být a byla jsi opravdu za princeznu! Jsou kouzelné, moc Ti to sluší!!!

  voguetheresa.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi ano :) Jsem "ráda", že nejsem jediná :) Děkuji moc! ♥

   Vymazat
 6. No, tak to byl lehce horor :D Já začala své šaty (cíleně) shánět 2 měsíce před maturiťákem. Paní mi v půjčovně řekla, že to je skoro na poslední chvíli xD Naštěstí jejich přístup byl skvělý :) Věnovaly se mi, mohla jsem si cokoliv vyzkoušet... NAkonec jsem si vybrala lila princeznovské šaty a nikdy jsem se necítila tak moc jako princezna :) Podívala jsem se i na tvůj druhý článek a neskutečně Ti to slušelo! ♥

  WantBeFitM

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, mně v prosinci taky přišlo, že už mi hoří u zadku :D Ale nakonec se to rozseklo a vyřešilo až v únoru :) Moc děkuji ♥

   Vymazat
 7. Ahoj, máš chybu v nadpisu. Mělo by to být: "dresses FOR my prom". Protože když tam máš "on", tak to v překladu znamená, že sis je půjčila přímo na tom plese :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za opravu :) Pro příště si to už budu pamatovat :)

   Vymazat