MARCH ♡ BESTIES

31. března 2018
Březen byl takový jeden velký Sysifofský měsíc. Všechno, co se mi podařilo a nebo jsem měla na dosah, stejně skončilo fiaskem. Mně ale teď na parapetu hoří v aromalampě vosk od Yankee Candle, překrásná vůně se line všemi směry a já usoudila, že není lepšího času na napsání článku, než právě teď. 

V této části se na chvíli pozastavím. Za tento měsíc jsem se snažila přečíst Revizora. Jenže ta knížka je napsaná tak hrozným a mně naprosto nevyhovujícím způsobem, že jsem to nakonec vzdala a sáhla po Tartuffovi. Ten mě docela baví a jen, co dopíšu tento článek, vrhám se na čtení. Stejně se ale nejvíc na to, až si budu moct z knihovny konečně vytáhnout Vášnivé a začíst se pořádně do toho, co miluji

Z filmů jsem ale toho viděla více než dost! Už nějaký čas koukám na filmy jen v angličtině s anglickými titulky. Netroufnu si sice na film, který jsem ještě neviděla, ale na filmy, které zhruba vím, o čem jsou, koukám jen v této formě. Tento měsíc jsem viděla Friends with benefits, 8. mile (moc super film o Eminemovi; kdo neviděl, tak to určitě napravte!), Match Point a kousek Devil wears Prada (čekala jsem na prášek a pak u toho usnula). S přítelem jsme pak koukali na Zatím spolu, zatím živi, ale to už, bohužel, v češtině. 

U koukání ještě chvíli zůstaneme. Jednoho večera jsem na YouTube narazila na Marketu Frank. I když točí "tuctová" videa, která má na svém YouTube kanále uploadované kdejaká YouTuberka, líbí se mi na ni, jak je klidná, pozitivní, milá a krásná. A i když jsem psala, že točí "tuctovky", na každou se stejně kouknu, protože v jejich videích vidím něco, co v jiných ne.


Jinak, děkuji Anetce (Hanneton Monde) za výhru v její giveaway! Už se těším na balíček. ♥

No a takovou poslední zábavnou kulturní akcí byl Hasičský ples. Psala jsem i loni, že jsme s přítelem na něm byli. Letos jsme šli i s mými rodiči a byl to super večer. Bohužel, nemám z toho dne žádnou fotku (ani žádné pitomé selfie!), což mě na jednu stranu mrzí, ale když si tak přemílám to, co se v ten den a večer odehrálo, vlastně jsem ani neměla na žádné focení čas.

Do školy jsem hodně věcí udělala ještě přes jarní prázdniny. Zpracovala jsem si několik témat do angličtiny, pár čtenářáků. Poslední týden mě ale zase bacil bacil. Chtěla jsem toho stihnout do školy udělat co nejvíc, ale první dny mi bylo tak nehorázně špatně, že jsem jen spala, potila se, občas jedla a zase spala. Od středy mi už ale začalo být docela dobře (i když jsem vyfasovala antibiotika), tak jsem se vrhla na vypracování zbytku témat do ájiny, udělala si pár didakťáků a otevřela doporučené knížky na přijímačky k VŠ. Když ale jsem ale toho všeho měla dost, prostě jsem si šla zacvičit. Na čtyřicet minut jsem vypnula a bylo to!

Tento měsíc tady mám i část Jídlo a pití. Neskutečně jsem si totiž zamilovala mango. Ale to fakt šíleným způsobem. Poprvé jsem si ho koupila na zkoušku v Lidlu někdy začátkem měsíce a od té doby se jím láduji každý týden. Nikdy bych nevěřila, že je tak dobré. Hodně bych ho chutí přirovnala ke kompotovaným broskvím. U pití nadále vítězí holá voda. Občas s citronem, občas bez. 


Nejkrásnějším zážitkem tohoto měsíce je určitě večeře ve Skiareálu Kopřivná, kam mě přítel vytáhl. Mělo to být překvapení, vůbec jsem nevěděla, o co jde a ani, kam jedeme. Když jsem zjistila cíl cesty, málem mě trefilo. Cca před měsícem jsme totiž v Kopřivné byli; byl tam olympijský areál a pár kapel tam mělo koncert. Tenkrát říkal, že mě tam vezme. S přítelovou mamkou jsme tenkrát totiž tajně nakoukly do tamější restaurace a ač nerady, vzápětí jsme se otočily na patách směrem ven. Z tohoto večera žádné fotky nemám, ale bylo to super.

Naopak, nejhorším zážitkem je můj rozbitý notebook. Zlomil se mi jeden pant, takže mi nejde noťas zavřít a musím mít obrazovku jen v jedné, max. dvou pozicích, protože by mi jinak upadla. Jako pojistku a zlepšovák na to, ať mi to ještě chvíli vydrží, jsem použila kolíček na prádlo, který ale, když obrazovku nahnu trošku více, vyskočí (jako znamení toho, že takhle to nepůjde). S opravnou musím počkat, protože teď notebook potřebuji k maturitě, ale až odmaturuji, víte, kam má namířeno.

Největší změnou je asi můj sestřih. Po maturiťáku jsem si šla své delší mikádo opět zkrátit. Nakonec z něj mám kratší mikádo a jsem naprosto spokojená. Ze začátku jsem byla vyděšená, jak mám vlasy krátké, ale nakulmované vypadají naprosto nádherně. Škoda, že jsem líná si je každý den kulmovat.

Tento měsíc jsem taky hodně cvičila. Na těle jako takovém jsem úbytky neviděla, ale centimetry říkaly něco jiného. Jenže pak jsem onemocněla a přijde mi, že se mi vše vrátilo zpátky. Holt, jak jsem psala, Sysifos by mohl být můj kamarád.

Co krásného jste v březnu zažily vy?

S láskou,
Elis ♥10 komentářů:

 1. Tyjo, docela obdivuju, že se tak pilně připravuješ k maturitě :D Já se učila asi týden, přečetla jen 2 knížky ze seznamu a vůbec jsem se s tím nepárala :D

  Praguetales

  OdpovědětVymazat
 2. Já v poslední době taky koukám hlavně na filmy v angličtině s anglickými titulky:D.
  Windy pink style

  OdpovědětVymazat
 3. film Kamarád taky rád mám moc ráda! :) Držím palce s maturitou, už se to pomalu blíží ! :)
  Můj březen začal tak, že jsem obhájila první esej :) a byla na víkendovým pobytu, který jsme si užili :) a to je takový nejvíc moje top za tenhle měsíc :)

  Shard of Dreams

  OdpovědětVymazat
 4. Tak doufám, že příští měsíc už bude trochu méně sisyfovský, a hlavně ať takový není ten maturitní... Je super, že se snažíš koukat na filmy v angličtině, já už se upřímně na ty v češtině dívat nemůžu (pokud to není orginál, nebo to fakt není hodně starý film). A vlasy vypadají super. A s noťasem tě chápu - mně se zase jaksi odděluje klávesnice od spodku notebooku, kvůli tomu, že jsem si ho před pár lety polila čajem a ta oprava byla už tak dost na hraně. :D
  Kout Světa

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc :) Taky doufám, že duben a květen budou v pohodě :D Máš pravdu, český dabing je oproti originálu nic, i když dabing máme hodně dobrý :) A "těší mě", že nejsem jediná, která má noťas kaput! :D

   Vymazat
 5. Ty tulipány jsou úžasné :) já se dneska chystám na jednu knihu z knihovny co mám, tak snad to klapne a bude se to dát číst. :) Nemůžu si pomoct, ale v naší pobočce nejsou žádné novější knihy. Co se týče seriálů a filmů, tak žádný nový nemám ale chci stahovat :)
  Do neděle chci stihnout právě vyčistit a předělat Hard disk s filmama a seriálama, nachystat si tašku do porodnice, uklidit špajzku a přečíst 2 knihy :D tak mi drž palce

  V3ronika life

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tulipány naprosto miluji :) Držím pěsti u porodu! :)

   Vymazat

@elisminarova