MAY ♡ BESTIES

31. května 2018
Uběhlo to jako voda a je to zase tady. Na to, jak se květen ze začátku zdál špatným, končí (pro mě) docela happy endem. Zažila jsem toho strašně moc. Radost, smutek, pláč, zábavu... O těch špatných ale psát nebudu, v dnešním článku vám shrnu to, co mi dělalo radost, čili, moje besties.


Ačkoliv jsem převážnou část května strávila nad učením, byl to také jeden z nejkulturnějších měsíců vůbec. Byla jsem dvakrát v kině (na filmy Midnight Sun a A Quiet Place), třikrát v Ostravě v Karolině, několikrát na obědě v restauraci a všechno jsem to zakončila o minulém víkendu, kdy jsme s přítelem a kamarádkou zapíjely mou úspěšnou maturitu a naše tříleté výročí. Kromě těch dvou filmů jsem také ale viděla po delší době opět mou srdcovku Rebelové a Nedotknutelní.


Do této sekce bych taky mohla zařadit dva instagramové účty, které mě zaujaly. Jedná se o @cyklus.zeme a @psano_strojem. Citáty, které jsou na fotografiích, jsou něco úžasného. Tolik pravdy v pár větách... Na popud tohohle "bláznovství" jsem narazila na knížku Láskou ji nespoutáš, kde jsou úžasné básně. Taky mě zaujal zápisník MEMO³, o kterém jsem se zmiňovala ve wishlistu

Nejoblíbenější písničkou tohoto měsíce byla River od Eda Sheerana a Eminema. Hezké jsou taky písničky z Midnight Sun.


Pro tento měsíc nemám asi nejoblíbenější jídlo, spíše jsem zkoušela nové a nepoznané, ale nejčastějším jídlem byly čínské nudle. Ty jsem měla tento měsíc už snad třikrát. Ale ani v Máji jsem nezanevřela na své oblíbené kaše s ovocem, obložené talíře a vyzkoušela jsem také karamelový popcorn (ať žije Cinestar) a bramborové noky se smetanou, které jsou vážně pecka! Ka-Varna mě mile překvapila. Po delší době jsem také měla sushi a ochutnala poprvé fresh z Fruitisima.


Nejnošenějším kouskem byla tento měsíc bezpochyby nalepovací podprsenka. Nosila jsem ji na všechny maturitní zkoušky. Hodně jsem si ale taky oblíbila tričko s nápisem: I need a vacation. Not a stupid weekend. Škoda jen, že jsem si ho o víkendu polila rybízovým džusem, takže nemám lepší fotku. Jsem ale konečně ráda, že jsem sehnala čistě bílé tričko s černým nápisem - hledala jsem ho totiž už pěkně dlouho. (Doufám, že džus půjde vyprat, heh.) Pěkně dlouho jsem taky sháněla černé lodičky, ale o těch víc až v jednom z příštích článků.


Škola teď bude na čas pro mě uzavřená kapitola. Na začátku měsíce jsem si šla napsat didakťáky a slohovku z angličtiny, pak nastal svaťák. I když to má být původně jeden týden, protáhl se na týdny tři. Mezitím jsem si ještě odskočila na přijímačky na vysokou a minulý týden ve středu úspěšně odmaturovala. Teď mě už čekají jen přijímačky na druhou vysokou a pak uvidíme, jak to všechno dopadne a bude.

Tento měsíc jsem se snažila jsem si vážit každého dne, kdy jsem měla úsměv na tváři. Za převážnou část těchto momentů ale nejvíce vděčím Aničce, která mě držela nad vodou. ♥ A taky Naty; dnes jsme si daly sraz (opět) v Ostravě a byl to super den. Navštívily jsme Miniuni, daly si zmrzku, oběd v Karolině a trošku se prošly po krajském městě. Krokoměr mi hlásí ujitých 9,2 km (přes 13 tisíc kroků), takže si dokážete představit, jaká troška to byla.


První takovou na nic změnou je, že nám umřelo po devíti letech morčátko. Měla už na to věk, to se musí uznat, ale právě ten věk udělal své a my si k ní tak udělali šílené pouto; byla členem naší rodiny. Teď už jí je ale lépe a netrápí se.

Další změnou je to, že od pondělí nastupuji na brigádu. Poslední dva dny jsem lítala jako pominutá k obvodnímu, závodnímu a následně do firmy s papírama... No, bylo toho dost. Ranní vstávačky ve čtyři ráno mě vážně netěšily, ale alespoň jsem měla pocit, že jsem toho stihla víc než dost a nachozené kilometry mi zlepšily náladu.

A jaký byl váš "zaláskovaný" měsíc? 

S láskou,
Elis ♥Celý měsíc jsem se bavila tím, že jsem fotila ksichty s efektama. A jo, na všech jsem špulila jak nějaká patnáctka, co právě objevila kouzlo foťáku. OMG. 

16 komentářů:

 1. Gratuluji k maturutě a držím pěsti u přijímaček :-) já už jsem z vysoké pár let a s prací bych neměnila :-) ty zkoušky byly někdy o nervy :-)
  All my cosmetics

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc :) Doufám, že také najdu práci, která mě bude bavit :)

   Vymazat
 2. Gratluju k maturitě a držím palce ještě na vysokou! Taky jsem letos maturovala, takže tě úplně chápu. A snad už je teď morčátku líp. Mně umřelo přesně před rokem taky, po osmi letech, ale bylo na tom fakt špatně, takže to nakonec bylo to nejlepší, co se mohlo stát... Užívej prázdniny!
  Kout světa

  OdpovědětVymazat
 3. Gratuluju k maturitě :) Můj květen byl docela pohodový, dost jsem toho nacestovala, nakoupila hodně skvělých věcí v sekáčích a oslavila několik narozenin :D

  Praguetales

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc :) Do sekáče se chystám už dlouho, ale pořád jsem se neodhodlala -_- :D

   Vymazat
 4. Gratulujem k maturite! Mna to čaká o rok. Inak veľmi prijemne fotky.
   xxAlexandra MS ALWAYS LATE

  OdpovědětVymazat
 5. Gratuluji k maturitě i 3 rokům s přítelem :) My teď oslavili společné roky 2 :D :) To se zvířecím členem rodiny znám nedávno to tak bylo s mým králíčkem.

  TheWayByA

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky gratuluji :) Doufám, že takových společných let oslavíme ještě hodně! Králíčka mi je líto :(

   Vymazat
 6. Jee, no karamelový popcorn jsem ještě nejedla, a vlastně už jsem strašně dlouho nebyla ani v kině - musím to napravit! Docela mě láká Backstage :).
  Předevčírem jsem na sobě měla nové šortky, a samozřejmě jsem si je umazala od zmrzliny, takže do háje :D.. užívej prázdnin, i když budeš mít brigádu, ale aspoň už do sebe nebudeš muset drtit učení :D :). A s výškou držím palce! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc :) Brigádu mám naštěstí jen na deset dní v měsíci, takže se to dá zvládnout v pohodě :)

   Vymazat
 7. Tak to moc gratulujiii:D. Jinak já taky půjdu na brigádu, ale až v létě...tak jsem zvědavá, jak to všechno dopadne:D.
  Windy pink style

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc :) Já mám deset dní v měsíci, chci je využít i přes červenec a srpen, tak uvidíme, jak to vyjde :)

   Vymazat

@elisminarova