JUNE ♡ BESTIES

30. června 2018
Nechce se mi to ani věřit, ale červen pro mě utekl neskutečně rychle. Přijde mi, že jsem se jen otočila a on už kalendář ukazuje 30. června. A to znamená jediné, další měsíční shrnutí je tady! 


Za školou už mohu oficiálně zavřít dveře, tedy, alespoň za tou střední. Osmého června jsme oficiálně dostali maturitní vysvědčení a naposledy se viděli jako třída pohromadě. Nevěřím, že bychom se totiž ještě někdy setkali úplně všichni. Ono vysvědčení jsem si šla včera ještě potvrdit na poštu, protože mě v pondělí čeká zápis na Ostravskou univerzitu, kam jsem úspěšně v květnu udělala přijímačky. Na Palackého v Olomouci jsem už tolik štěstí neměla, ale věřím, že budu spokojená i v Ostravě. 


Přemýšlím, co bych zde napsala. Tento měsíc byl pro mě totiž spíše pracovní, ale stihla jsem přečíst alespoň jednu knížku. Jmenuje se Řekla jsem ne tyranovi. Četla jsem ji už podruhé a opět na mě strašně zapůsobila. Jinak, na léto mám napsaný Reading list a tyčí se na něm přes sedm knih; takže pokud máte tip na nějakou super knížku, dejte vědět!


Jak jsem psala výš, tento měsíc byl pro mě spíše pracovní. Naštěstí chodím na brigádu pouze na deset dní v měsíci, takže nejsem úplně vytížená. Což mi na jednu stranu vyhovuje. Práce je fyzicky náročná a už za těch deset dní jsem si stihla zadřít do prstu třísku velkou jako je můj prst, "natáhnout" svaly v ruce a udělat si nespočet mozolů a otlaků na dlani. Ale nebudu se tady litovat, manuální práci by si měl v životě asi zkusit každý, aby věděl, co nikdy už dělat nechce. 😂

Na co budu ale hodně dlouho vzpomínat je včerejší akce, ze které se ještě teď vzpamatovávám těžkou kocovinou. S kamarády jsme tancovali, pili, smáli se... Však to znáte. Po delší době jsem se dobře odreagovala a do postele padla o půl čtvrté ráno. Dokážete si jistě představit, jak dnes vypadám. 

Tento měsíc jsem spíše kuchtila a experimentovala. Pekla jsem příteli krtkův dort na narozeniny, dělala cheesecake a zkoušela domácí zmrzlinu a víte, co vám povím. Je fakt dobrá. 

A jaký jste měli červen vy?

S láskou,
Elis ♥

23 komentářů:

 1. Gratuluji přijetí na vysokou školu! :)
  Já si manuální práci zkouším každý rok :DD a to s přítelem :D a to jedem 3 měsíce :D a úplně to stačí :), ale od minulý rok od maturity jsem k tomu ještě měla i klasický brigády :D a letos mám nejlepší brigádu a konečně dlouhodobou:). Dort vypadá moc dobře!:)
  Můj červen byl dost učící a taky pracující :D

  Shard of Dreams

  OdpovědětVymazat
 2. Moc gratuluju k přijetí na univerzitu! Mohu se zeptat na obor?
  Jinak knížku si zapisuju. Když jsi ji četla 2x a pokaždé tě dostala, tak si ji musím přečíst taky. Jinak je super, že máš brigádu. Já momentálně hledám, jelikož nám jedna paní před pár dny odřekla. Ale upřímně už se teď hledá těžko. Byl mi nabídnut úklid v nemocničních laboratořích, tak pokud nic jiného nenajdu, tak půjdu asi tam. Akorát jsem teď nemocná. :D Jak na potvoru.

  Hemitson.
  Before-the-shadows.blog.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc, přijali mě na obor Český jazyk - Občanská výchova :) Knížku si určitě přečti, jsem zvědavá, co na ni budeš říkat :) Hledat brigádu je teď na houby, to máš pravdu. Hledala jsem tak loni a našla jsem jen díky kousku štěstí, snad ho budeš mít i ty! :)

   Vymazat
 3. Moc gratuluji k přijetí! :) Jinak knížka vypadá moc zajímavě. :)

  OdpovědětVymazat
 4. Ten Krtkův dort omg <3 Také mi přišlo, že červen byl pryč jako mávnutím proutku. Dokončila jsem zkoušky v prvním ročníku VOŠP, obhájila si své zaměření a ani tomu nemohu uvěřit :D :)

  TheWayByA

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky gratuluji! :) Přeji mnoho úspěchů i v dalších měsících :)

   Vymazat
 5. Můj červen byl nějaký moc plný alkoholu :D Přijde mi, že to byla pořád nějaká party, jelikož jsem měla narozeniny a slavila je tak natřikrát...Pak jsem byla na výletě v Brně a v Olomouci a včera se vrátila z fesťáku :)

  Praguetales

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doufám, že sis festival užila :) A alkohol neřeš, i já si občas vypiju :D

   Vymazat
 6. Gratuluji k přijetí na školu! :) a moc pěkně sepsaný článek a pěkné fotky :).

  TheBlondieTale

  OdpovědětVymazat
 7. Amazing post, dear! A big hello from Germany!
  Hugs ♥
  LIANA LAURIE

  OdpovědětVymazat
 8. Gratulujem! :-) Inak pekný článok :-)

  Suesanqa

  OdpovědětVymazat
 9. Very nice post :) those cakes look very yummy!
  i just discovered your blog, would you like to follow for follow?
  let me know :) kisses!!

  My blog - Lalabetterdayz

  OdpovědětVymazat
 10. Superb post! Cakes look very delicious! This for sharing, xx:)
  Papa John's Coupons

  OdpovědětVymazat
 11. Opožděně gratuluju k maturitě a přijetí na vejšku! :) Hezké shrnutí měsíce - ty dorty vypadají skvěle! ;)

  OdpovědětVymazat
 12. Gratuluji k té vysoké škole :) původně jsem kousek od Ostravy tak to tam dost znám :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc :) Já za chvíli budu v Ostravě bydlet, tak se těším, až prozkoumám zákoutí :)

   Vymazat
 13. Gratuluji k přijetí na vysokou. Doufám, že se ti bude Ostrava líbit, pokud bys někdy chtěla tip na dobrou kavárnu, napiš. Mám to celkem zmáknuté a vím, kde dělají fakt dobrou kávu, anebo pokud bys někdy chtěla tip, kde se skvěle najíst. Ostravu miluji a jsem moc ráda, že jsem měla možnost zde strávit 4 roky. Úplně nejvíc jsem si v Ostravě užila ten poslední rok. V jaké části budeš bydlet?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc :) Věřím, že se s Ostravou sžiji a zamiluji se do ni. Už teď se mi začíná líbit a to tam zatím jen "pokulhávám" :) Budu bydlet v Moravské Ostravě a děkuji za nabídku, jednou ti určitě má zpráva dojde!

   Vymazat

@elisminarova