JAK EFEKTIVNĚ VYUŽÍT ČAS PŘI CESTOVÁNÍ

by - pondělí, dubna 09, 2018

Cestování je fajn věc. Mnohdy je ale čas strávený na sedadle autobusu, v křesle airbusu a nebo vlaku tou nejhorší a nejnudnější částí. Například já; autobusem jezdím denně. Do školy, k příteli, k babičce. Převážná většina vždy sahá po sluchátkách, mě už jen poslouchání a koukání do blba přestalo bavit. Sepsala jsem pro nás několik tipů, jak tento volný čas v počas cesty efektivně využít.

zdroj: unsplash.com

1/ Učení 

Tuto část dělám nejčastěji, ačkoliv ne nejraději. Opakuji si tak maturitní témata, slovíčka a nebo prostě jen teorii. Napsat ale třeba slohovku, by také nemělo být extra těžké.

2/ Čtení

Abych pravdu řekla, na čtení potřebuji klid a toho v autobuse mnohdy moc není, takže čtu jen málokdy; ale přítel v autobuse přečetl celou devíti set stránkovou knihu.

3/ Hraní logických her 

To logických jsem napsala schválně, protože hraním jiných her nejde čas využít efektivně. Já mám ráda hry Dobyvatel, Mozkovna a nebo třeba Picnic Slovo. Rozšíříte si u nich nejen vědomosti, ale i slovní zásobu.

4/ Pročítání blogů

Jelikož skoro v každých autobusech bývá připojení k internetu (a nebo internet v mobilu), trávím čas i pročítáním oblíbených a nebo nových blogů. Včerejší cestu domů mi zpříjemnil článek od Stylish Coffee.

5/ Odpovídání na maily

I když já nejsem ten typ, který by měl mailovou schránku plnou nepřečtených mailů, určitě se mezi námi takoví najdou. Věřím, že odepisování na každý mail je otravnou a v některých případech bohužel i nedílnou součástí života; cesty v dopravních prostředcích si tak můžeme zkrátit i touto ne moc milou činností.

6/ Psaní článků na blog

Nevím, jak vy, ale občas mě v autobuse napadne myšlenka, která mi tkví v hlavě tak dlouho, dokud neotevřu v mobilu poznámky a nenapíši tam vše, co mám na srdci. A nejde jen o články ze sekce thoughts. Recenze se mi občas taky píší jedna báseň.

7/ Spaní

A posledním bodem je spánek. Ačkoliv já spát v autobuse neumím, protože mám strach, že bych přejela zastávku, znám případy, kdy si lidé dohání spánkový deficit i při patnácti minutové cestě. 

Jak efektivně využíváte čas při cestování vy?

S láskou,
Elis ♥

You May Also Like

12 komentářů

 1. Já jezdím autobusem taky každý den a většinou poslouchám a kochám se přírodou a nebo si čtu.. :) samozřejmě před zkouškou není lepší místo na učení, než jedoucí autobus :D
  RIGHT HERE RIGHT NOW

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já mám vždycky v mobilu pět aktuálně oblíbených písniček, takže se toho ani moc nenaposlouchám :D Ale ano, máš pravdu... Už několikrát mi mou večerní lenost ranní cesta autobusem zachránila :D

   Vymazat
 2. Skvelý článok :) Ja pri cestovaní rada počúvam hudbu alebo si pozriem nejaký film, ak je to možné

  www.frenchstyle.eu

  OdpovědětVymazat
 3. Já taky neumím při cestování spát, hrozně se vždycky bojím, že přejedu :D

  Praguetales

  OdpovědětVymazat
 4. Nejčastěji jezdím autobusem a nejčastěji práve čtu, učím se a nebo spím :D

  Maris Novotná

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já se učím :D Už, ať je to učící období za mnou :D

   Vymazat
 5. Joo tak v tom s tebou souhlasím. Já jsem teda často ve vlaku nebo v autobuse spala se sluchátky, ale když jsem teda chtěla být vzhůru, tak jsem četla blogy nebo knížky. No a po ránu při cestě do školy jsem doháněla to, na co jsem se večer vykašlala. Ono sice na jednu stranu je to strašné to dojíždění, ale na druhou stranu zas u toho stihneš dost věcí :):D
  Inspiration by Linda

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně :D Už kolikrát jsem se přistihla, že jsem řekla: "Neuč se to, to zvládneš zítra v buse." :D

   Vymazat
 6. Jelikož MHD jezdím málokdy když už tak velmi krátce, nestíhám tyhle všechny věci dělat, ale dříve jsem je dělala, to máš pravdu :)

  Jinak jsem na blogu odhalila nový projekt a tím je blog - www.thewaybya.webriter.cz.

  TheWayByA

  OdpovědětVymazat