PO CHUTÍCH OSTRAVSKÝCH KAVÁREN & RESTAURACÍ

11. října 2018
Nikdy by mě nenapadlo, že zrovna já budu psát tento článek. Do kaváren jsem moc nechodila, protože jich v okolí moc nebylo, a když už, tak se jednalo o nějakou tuctovku. Od té doby, co ale žiji v Ostravě, jsem měla možnost navštívit už několik kaváren a restaurací - no a o to, jak na mě zapůsobily, se podělím v dnešním článku

1/ Waffleberry

Pokud máte chuť na nějakou extra vafli, zavítejte ke stánku s názvem Waffleberry. Nám to tenkrát s Terezkou vyšlo a měly jsme vafli se všemi ingrediencemi za 50,-, protože byla akce Happy Hours. Teď už jsem tuhle akci dlouho neviděla, ale věřím, že zaplatit o deset korun víc vás nezabije:) Stánek byl kdysi u Nové Karoliny, ale teď se stěhuje na ...


2/ Cukrárna U Babičky

Když jsem kavárnu navštívila, ještě jsem v Ostravě nebydlela, ale přijela jsem na návštěvu za kamarádkou. Tenkrát mě tam vzala hned z rána. Daly jsme si limonádu a pamatuji si, že byla výborná. Cena byla možná trošku (na mé poměry) vyšší, ale další návštěvě bych se určitě nebránila. Najdete ji na Masarykově náměstí. 

Tu také najdete na Masarykově náměstí a to jen pár metrů od výše zmiňované cukrárny. My jsme do Radegastovny zavítali s přítelem a jeho mamkou; přijela k nám na návštěvu a chtěli jsme ji vzít na pivo z tanku. Tam jsem poprvé viděla schnit (pokud nevíte, co to je, máte o důvod víc do restaurace zavítat) a jako "něco na zub" jsme si objednali farmářské hranolky s česnekovým dipem a majonézou s hořčicovými semínky. Což byla úplná bomba!

4/ UGO Salaterie

V Nové Karolině je spoustu restaurací a fast foodů, do kterých se můžete vydat. My se s přítelovou mamkou vydaly do UGOvy salaterie a to hned dvakrát! Naty mi totiž kdysi říkala, že tam mají dobré saláty - a tak jsme to šly otestovat. První den jsem si dala grilovanou zeleninu a druhý den farmářský wrap. Když jsem pak zavítala do UGA s Terezkou, dala jsem si farmářský salát. Ze všeho jsem byla naprosto nadšená a za 89,- jsem byla i poměrně sytá. Za mě, palec nahoru - ale jen palec, ceny ať zůstanou takové, jaké jsou! 

5/ Fruitisimo

Fruitisimo je hodně podobné již zmiňovanému UGU a docela si i konkurují. Netroufám si říct, jestli mu šlape přímo na paty, ale freshe z UGA mám radši. Ve Fruitisimu jsem ochutnala fresh Stress killer. Nebyl špatný, ale skrz cenu bych raději šla do UGA. Oba podniky najdete v Nové Karolině.

6/ LovingRaw Restaurant-Café

S přítelovou mamkou jsme po nákupech zavítaly do restaurace v parku u Karoliny. Sedly jsme si venku do zahrádky a za pár minut k nám přišla číšnice s dotazem, co si chceme objednat. Rychle jsme ze sebe vychrlily, že Espresso, ale přišlo nám divné, že jsme nedostaly ani žádné menu, ze kterého jsme si mohly vybrat. Také nám bylo nepříjemné, že nám paní vedle kouřila pod nos a ve finále to byla i cena kávy a to, že mi nevzali stravenku, i když na dveřích měli napsáno, že je berou. 

7/ Poe Poe

Na Poe Poe jsem narazila náhodou. Jednoho dne mě tam vzala Terezka s tím, že tam mají boží pizzu za 64,-. A měla pravdu! Je naprosto boží a hlavně, je i sytá. Snědla jsem dva kousky a zbytek nesla domů příteli. Palec nahoru dávám také za to, že si můžete kousky pizzy nakombinovat. A pokud nemáte zrovna chuť na pizzu, můžete si dát třeba vafli a nebo francouzskou palačinku za příjemnou cenu. Podniky naleznete buď na Sokolské třídě (kde se mi moc nelíbil interiér) a nebo před Novou Karolinou. Já pak do Poe Poe vzala i Naty, přítele a kamarádku Aničku.

8/ Paparazzi Fashion Cafe

Přítelovu mamku jsme také vzali do Paparazzi Fashion Cafe, které se nachází ve Futuru. Jelikož ho máme pár kroků od bytu a nikdy jsme v oné kavárně nebyli, řekli jsme si, že to napravíme. Kromě kávy jsme si dali i horkou čokoládu, která byla fakt výborná a brownies, které bylo tak syté a plné čokolády, že jsme ho sotva snědli.

9/ Sushi Miomi Restaurant

V srpnových Besties jsem se zmiňovala o tom, že jsme byli s přítelem na sushi. Koupili jsme si na Slevomatu sushi set a byli jsme nadšení. Za pár dní jsme tam šli ještě jednou s kamarády a řekli jsme si, že zkusíme nějakou z polévek. Objednali jsme si polévku. Jedna byla prý krevetová, druhou si už raději nepamatuji, nicméně, ta krevetová kolem krevet ani nešla - jen v ní tři plavaly a ta druhá chutnala, jako by se v ní vykoupal kapr. Takže za nás, sushi ano, polévky raději ne.  Když vás popadne chuť na trochu exotiky, skočte do Futura, tam tuto japonskou restauraci najdete.

10/ Restaurace Blesk

Abych nebyla jen u toho pozitivního, restaurace Blesk ihned naproti tramvajové zastávky Dům Energetiky to vyřeší. Šli jsme si tam sednou pár minut po deváté hodině jen na pivo a za mě stačilo. V hospodě byl nepříjemný puch, mastné ubrusy, popraskané sedačky,... ale zase byla velice milá obsluha!

Znáte nějakou ze zmíněných kaváren?

S láskou,
Elis ♥

20 komentářů:

 1. Většinu kaváren a restaurací o kterých se zmiňuješ jsem navštívila :) Kromě Waffleberry, PoePoe a Paparazzi Fashion Cafe. Sama za sebe doporučuji Bistro HogoFogo, Jack's Burger, Just Donut, Faency Fries, Sladké Království by Trisha a nesmím zapomenout ani na Ollies. A určitě vím, že jsem na něco výborného i tak zapomněla :D
  Elle about everything

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za tipy!:) Dnes jsem byla ve Faency fries a jsem spoko!

   Vymazat
 2. No páni! Ta vafle vypadá báječně a vlastně i vše ostatní! V Ostravě koukám nemáte o dobré jídlo nouzi! :D Sushi také miluji :))

  OdpovědětVymazat
 3. No vůbec neznám, tedy o tom stánku s waflemi jsem slyšela, ale pouze to, jinak nic. Ale už teď díky tvému seznamu jsem si vytvořila pár oblíbenců, které bych chtěla navštívit, jakmile se tam objevím. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak super, jsem ráda, že někoho článek inspiroval:) To jsem měla přesně v plánu!

   Vymazat
 4. Cukrárna u babičky je boží! jednou jsme projížděli kolem

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je super:) Ráda se do ní v budoucnu určitě vrátím!

   Vymazat
 5. Páni, tak to je v Ostravě spoustu skvělých podniků :) Kdybych se tam někdy ocitla, tak aspoň budu vědět, kam zajít :)

  Another Dominika

  OdpovědětVymazat
 6. Jé, za tenhle článek jsem moc ráda :) Do Ostravy bych se v blízké době opravdu moc ráda podívala a jakmile někam jedu, vždy to moc ráda spojím s gastro turistikou :D... Nejvíce mě rozhodně zaujaly wafle, ty moc ráda vyzkouším, ale teda restauraci Blesk se raději vyhnu :)

  Malá Dominika

  OdpovědětVymazat
 7. Moc hezké fotky. Nejvíce se mi momentálně sbíhají sliny na to sushi, asi si na slevomatu taky brzo udělám radost... :D
  Terez Mamaková

  OdpovědětVymazat
 8. Až na výjimky všechno znám! To sushi mě taky docela láká ale bojím se, že by mi některé druhy nechutnaly. ❤️

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne všem jsem přišla na chuť, ale většina je dobrá:)

   Vymazat
 9. Sushi Miomi miluju, za mě rozhodně nejlepší sushi a polívky mi tam taky moc chutnají :) Jinak ta Radegastovna je taky super, tankové pivo je prostě tankové pivo, takže to mě přiláká vždy :D

  Praguetales

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to máš super, já mám z polévky noční můry ještě teď:D

   Vymazat
 10. Koukám, že ta wafle je trochu stylem jako přažská WafWaf :-)

  OdpovědětVymazat

@elisminarova