10 VĚCÍ, ZA KTERÉ JSEM V ŽIVOTĚ VDĚČNÁ

4. března 2019
Je pár minut před sedmou. Sedím na lavičce a svítí na mě první ranní paprsky. Jsem sama, přemýšlím. Možná přemýšlím i nad věcmi, nad kterými bych už přemýšlet neměla. Brouzdám přitom po fotkách na internetu a najdu tu, kde je napsáno: Napište 10 věcí, za které jste vděčná. Mé myšlenky se tak začínají ubírat jiným směrem - tím pozitivním.


A co jsem tedy za těch svých dvacet let vděčná?


1. Za lásku. Za to, že mi přítel ukázal, co to znamená doopravdy milovat. I když to mnohdy šíleně bolí. Láska je ale to nejkrásnější a nejsilnější, co můžeme v životě mít; a to ne jen ta partnerská, ale i lásky od rodiny.

2. Za kamarádství. Nemám mnoho přátel, mám jen pár opravdových. A za to děkuji. Je lepší mít jednoho opravdového, než deset falešných.

3. Za babičku. Je to snad jediný člen rodiny, který mě chápe, poradí mi a bez výčitek mě vyslechne.

4. Za školu. Za to, že jsem studovala to, co mě bavilo a naplňovalo. A odměněná jsem byla maturitním vysvědčením a přijetím na vysokou.

5. Za blog. A za to, že mám kolem sebe lidi, které moje tvorba baví.

6. Za zdraví. Protože zatím (musím zaklepat) nemám žádné nemoci a alergie, na které bych musela brát prášky a co se týče zlomenin, tak jsem taky ještě žádnou neměla. (Pokud tedy nepočítám tu při narození.)

7. Za knihy. Není totiž lepšího pocitu, než další přečtená kniha, která se tyčila už několik měsíců na wishlistu.

8. Za to, že se nikdy nevzdávám. Protože když něco chci, tak si za tím jdu! 

9. Za to, že problémy řeším. Není nic horšího než před nimi utíkat.

10. Za to, že mám ve studiu od rodičů plnou podporu. A to nejen tu finanční, ale psychickou. Protože ne všichni to tak mají. 

 „Buďte vděční, přitáhnete lepší životní podmínky.“


S láskou,

8 komentářů:

 1. Nádherný článek ♥ Občas je třeba si připomenout, za co všechno jsme vlastně vděční, protože nic z toho, co máme, není samozřejmostí :)

  Another Dominika

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji:) Máš naprostou pravdu! A čím jsem starší, tím víc mi to dochází:)

   Vymazat
 2. Pěkný článek, myslím, že je dost důležité se v životě nad tímto zamyslet - za co jsme vděční, a ne si pořád jen stěžovat.:)A nebrat věci automaticky, protože se všechno vždy může během chvíle pokazit..

  OdpovědětVymazat
 3. Nádherný článek a určitě je super si čas od času takové body vděčnosti sepsat! <3

  LITTLE THINGS FOR EM

  OdpovědětVymazat
 4. Každý by se měl takhle čas od času zastavit a urovnat si podobné myšlenky. Třeba by si potom tolik lidí pořád nestěžovalo. :) Také si takový seznam napíšu. <3

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě napiš, věřím, že si takhle budeš života více vážit a užívat si ho:)

   Vymazat

@elisminarova